Понад сотню зразків Залозецької вишивки представили в Тернопільському обласному художньому музеї. Це вишиті рушники, наволочки на подушки, сорочки, жіночі запаски та чоловічі краватки. Про це розповів директор Залозецького музею Василь Ільчишин.

За його словами, виставку приурочили до Всесвітнього дня вишиванки. Подивитися на Залозецьку вишивку прийшла тернополянка Любов Флис разом з сином і дочкою. Жінка каже, важливо прививати дітям любов до українських традицій.

"Вишиванка українська – це код нашої нації. У мене також вишиванка ручної роботи. Її мама вишила", – каже тернополянка.

У Тернополі представили понад сотню зразків Залозецької вишивки

Найдавнішим речам, які представили на виставці, понад 150 років. Про це розповів Василь Ільчишин. За його словами, Залозецька вишивка поєднує у собі орнаменти Галичини і Волині.

"Галичина – це в основному геометричний орнамент. Це ромби, сварги, квадрати, зорі. Волинь представлена рослинними мотивами, тому тут йде поєднання мотивів", – каже Ільчишин.

Виставка "Залозецька вишивка" триватиме до 12 червня. Про це розповів Василь Ільчишин.

Всесвітній день вишиванки в Україні відзначають щороку в третій четвер травня. Вперше його відзначили в 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримали і викладачі, і студенти закладу. Впродовж наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися також українська діаспора з усього світу.

Що відомо Рятувальники у вишиванках: у Тернополі переселенцям влаштували фотосесію

Джерело