"Роботи почалися дуже пізно. Ми порушили графік обробки рослин. Я не встиг зробити обрізку. Не знаю, що з цього вийде", — розповідає власник невеликої сімейної ферми на Житомирщині Валентин Мовчун. На 3 гектарах вирощують лохину та полуницю. Він взявся реанімувати саджанці кілька днів тому, бо раніше дорога до ферми була перекрита через бої, до того ж замінована. Раніше Валентин працював зі своїм сином Ярославом, але зараз той служить у ЗСУ.

Зазвичай за сезон на фермі збирають 5 тонн лохини та 10 тонн полуниці. Проте цього року фермер розраховує лише на врожай лохини – на жаль, саджанці полуниці заросли бур'яном. Валентин Мовчун каже, що полуниця, яку вдасться виростити, роздасть людям безкоштовно.

А на ягідній фермі на Київщині вирощують полуницю, малину, лохину та смородину на 500 гектарах – у промислових масштабах. Зараз на фермі готуються до сезону, але спочатку потрібно ще позбутися наслідків ворожого обстрілу – відбудувати зруйновані господарські будівлі та зібрати уламки снарядів із полів. Незважаючи на це, фермери планують зібрати тисячу тонн ягід, як торік – хоча полуниці цього року буде набагато менше.

Як відновлюються ферми та за якою ціною можна буде придбати полуницю цього року

Наразі ціни на полуницю стартують від 140 грн за кг – це пов'язано з тим, що південні регіони тимчасово окуповані, тож урожай на ринки доставити неможливо. Постачають полуницю тільки із Закарпаття, проте за кілька тижнів підключаться й інші регіони, тому ціни знизяться.

Читайте також:

Відновлюються після окупації: власник ферми з вирощування печериць розповів, коли гриби з'являться на полицях магазинів

Ціни на молоко в Україні підвищують не лише через його нестачу: ферми Київщини відновлюють роботу

Чим підгодувати часник навесні: народні засоби проти хвороб та шкідників

Через війну на карту буде поставлено долю трьох урожаїв — український міністр в ООН

Джерело