Через повномасштабне вторгнення Росії до Україну ціни на продукти серйозно зросли. Зокрема, гречка може ще більше здорожчати. Про це йдеться у сюжеті програми «Сніданок з 1+1».

Україна наполовину залежна від імпорту такої соціальної крупи і що гірше – від Росії. Щороку українці споживають 10 тисяч тонн гречки. Самі вирощуємо половину, решта – це крупа російського походження.

Сергій Громовий, директор Міжнародної асоціації гречки, пояснює, що через експансію нашим фермерам стало не вигідно сіяти гречку.

Експерти очікують на здорожчання гречки: скільки вартуватиме крупа

«Сьогодні Росія фактично закрита для постачання гречки – ми почали відчувати великий дефіцит на нашому ринку, як посівного матеріалу, так і звичайної гречки. І це призведе до різкого здорожчання. Ми прогнозуємо, що вона коштуватиме на менше 80-90 гривень, в залежності від регіону», – зазначив він.

Однак до України з Канади їде сто сорок тонн гречаного насіння. Ним можуть скористатися фермери на деокупованих територіях, які не встигли посіяти ранні культури.

Раніше стало відомо, що на час дії воєнного стану в Україні обмежено експорт гречки, жита та вівса.

Крім того, міністерство транспорту Румунії оголосило тендер на ремонт на території країни залізничної лінії між селом Джурджулешти, що в Молдові, та портом Галац – для перевезення вантажів до та з України.

Джерело