22 травня у Житомирі у гарнізонному будинку офіцерів попрощалися з військовослужбовцем Першої окремої бригади спеціального призначення імені Івана Богуна Вячеславом Міщенком. Він загинув 16 травня на сході України внаслідок артобстрілу під час виконання бойового завдання.

Попрощатися з військовим прийшли родичі, побратими та містяни.

"Вячеслав з іще одним бійцем з позивним "Нік" виїхали перевірити, де стоять танки супротивника, які били нас вже не одну добу. І в той момент вилетів снаряд і вдарив по них. Смерть була миттєвою, бо удар був дуже близько. І "Нік", і "Док" лягли разом. В той день було дуже багато загиблих, дуже багато поранених. Вячеслав був дуже відданим своїй справі. Розвідка – це те, чим він займався. Він дуже любив снайперську зброю. І ми дуже сумуємо за Вячеславом, бо без його роботи нам буде дуже важко", – розповів побратим загиблого Євген Мотицин.

У Житомирі попрощалися з розвідником Вячеславом Міщенком, який загинув на сході України

Попрощатися з загиблим прийшли понад 100 людей. У Вячеслава залишилися мати, дружина і троє дітей.

"Діти у нас дуже гарні і дуже схожі на свого батька, – каже дружина загиблого Ольга Міщенко. – Мій чоловік був надзвичайною людиною, неймовірно талановитий, добрий, сміливий. Не було того, чого він не міг би досягнути, якщо у нього був намір. Він був педагогом, скелелазом, поетом, співаком, музикантом. Він дуже любив Україну. Настільки любив, що це були для нього не просто слова. З першого ж дня, коли він дізнався про напад Росії на Україну, він навіть не замислився, а відразу ж пішов добровольцем за покликом серця. У нього були дуже великі плани. І це найболючіше, напевно. В нього були плани добудувати будинок. Він в нього вклав душу. І ще планував займатися відбудовою України. Саме такі плани були у нього на майбутнє".

"Ця людина настільки багатогранна, настільки світла, настільки людяна, настільки щира. І свій талант він дарував усім. Це співак, композитор, поет. У свій час він був солістом групи "Битий Жак". Його знають багато житомирян і не тільки. Власне й уся Україна. Він був учасником багатьох музичних конкурсів", – розповіла директорка Житомирського міського центру соціальних служб Ольга Юрченко.

Дитинство Вячеслава пройшло у Житомирі. Він навчався у школі №14. Згодом закінчив екологічний ліцей, а затим природничий факультет державного університету імені Івана Франка.

"Саме такі особистості не залишаються осторонь, коли приходить біда", – додала Ольга Юрченко.

"Ми втрачаємо найкращих, але вони будуть тримати небо, – каже побратим загиблого з позивним "Самурай". – Вибач, друже, що не вберегли. Ти – герой! Ти своїми діями у розвідці фактично врятував життя не одному десятку хлопців, які наразі на фронті".

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело