В Аккерманській фортеці у Білгороді-Дністровському на Одещині відновили турецьку заставну плиту. Про це повідомив ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету Андрій Красножон.

Роботи проводили у ніші на фасаді південно-західної вежі цитаделі. Історик зазначив, що оригінал плити, ймовірно, втратили під час румунської окупації Одеси.

"Були зроблені обміри та фотографії, за якими її вдалося відновити зараз. Староосманський напис на ній говорить: "Відремонтував Абу-Бекр ага. Рік 1673". Цитадель Аккермана справді пережила масштабний будівельний період у цей час: колись двоярусні вежі отримали додаткові поверхи, що видно по різниці в типах кладок та інших конструктивних ознак", – розповів Андрій Красножон.

В Аккерманській фортеці на Одещині відновили турецьку заставну плиту, втрачену під час румунської окупації

Ректор додав, що плита була останньою з усіх відомих закладних плит фортеці. За останні роки відновили шість подібних пам'яток. Вони були вкрадені, втрачені або переміщені до музеїв у різні часи.

"Пригоди деяких із них не припинилися і сьогодні. Так, оригінали чотирьох акерманських плит 15 століття нині розташовуються на тимчасово окупованій території у фондах одного з українських музеїв. У широкому доступі тепер залишилися лише їхні точні копії, встановлені нами на стінах Аккермана", – зазначив Андрій Красножон.

Читайте також Одеські військові знайшли дві стародавні амфори. Їх передали до музею НАН України "Одесі не 200, а 600 років": історик про перші поселення на березі Чорного моря та російську версію заснування міста Забута історія Одеси: як українці впливали на розвиток міста

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело