Політолог вважає, що прогнози закінчення війни до кінця року можуть мати на увазі закінчення саме активного етапу бойових дій, перехід у позиційну фазу та розтягування на кілька років, як на Донбасі.

«Війна може стабілізуватися, лінія фронту може бути відносно стабільною, але при цьому можуть продовжуватись артилерійські обстріли, якісь локальні бойові дії, але без істотних змін лінії фронту, ось як це було на Донбасі з 2015 року і аж до початку вже великої війни між росією та Україною. Зараз з огляду на цю обставину ризик затягування війни, я думаю, що і на саміті НАТО, і на саміті G7 обговорюватимуть питання про те, яким чином забезпечити підтримку Україні і військово-технічну, і фінансову на більш тривалий період», - пояснює Володимир Фесенко.

Володимир Фесенко розповів, як санкції вплинули на російське виробництво

Принагідно експерт нагадує, як Захід допомагав Україні у перші місяці війни: дивилися, у кого які запаси є, хто що може дати. Зараз, наголошує він, цього мало, тим паче, що запаси вичерпані. Тому політолог вважає, що тепер потрібно не просто шукати необхідну зброю та боєприпаси для України, а займатися їх виробництвом планово та системно.

Також він зазначає, що, поки українська армія переозброюється, російська так само воює старою зброєю, що може стати причиною її поразки. Володимир Фесенко наголошує, що росія все ще має великі запаси, але вона почала діставати, наприклад, танки 60-х років, а також почала економити ракети, використовувати для обстрілів міст і сухопутних цілей корабельні ракети. Крім цього, додає він, росія не може зайнятися виробництвом зброї через технологічні санкції.

«росіяни намагаються зараз організовувати так званий «сірий імпорт» не лише цивільної продукції, а й військової. Це стосується електронних комплектуючих, американці вже розбираються», - розповідає Володимир Фесенко.

Джерело