Близько 40 людей звернулося за допомогою до однієї із лікарень Кременчука через ракетний обстріл міського торгового центру. Про це Суспільному повідомила директорка медзакладу Оксана Корлякова. За її словами, 27 червня до лікарні приходили люди, які пропонували здати кров або придбати медикаменти.

Нині у лікарні перебуває 24 людини, яких госпіталізували після ракетного удару по торговому центру, сказала директорка медзакладу.

"Були мінно-вибухові травми, уламкові поранення, були пошкодження м’яких тканин, кісток, травматична ампутація кисті була у пацієнта, багато було із травмами обличчя та кінцівки. На щастя, не було пацієнтів у яких би були уражені внутрішні органи, не було відкритих травм", – розповіла Оксана Корлякова.

Пошкодження кісток та ампутація: що відомо про стан травмованих внаслідок обстрілу ТЦ у Кременчуці

У момент обстрілу у торговому центрі перебував 44-річний кременчуківець Ігор Арнаут.

"Я не знаю, що там – удар був чи не удар. Я вже зрозумів, що вилажу. Виліз на верх - і бігом пішов. Поки в шоці, думаю: "Треба йти". До зупинки дійшов, там "швидка" забрала. Жінці набрав, раптом що, щоб знала, де шукати", – говорить кременчуківець Ігор Арнаут.

Працівник одного із магазинів побутової техніки, який розташовувався у ТЦ, Олександр Шулімов згадує, що під час повітряної тривоги він з колегами вийшов із приміщення торговельного центру.

"Мене хвилею підкинуло під наш автомобіль доставки. Я сидів на лавці. Потім була хвилина затемнення. Усе чорне, як чорні коридори. Я по ньому повзу, скрізь дим, все горить. Я побачив сонечко в дірочку, в мене трішки мізки увімкнулися і я виповз звідти. Виповз, повертаюсь, все горить, автомобіль горить. От і все. Уламками заділо ногу. Слава Богу, що жити буду. Родився в сорочці. І друг в іншій палаті – також під автомобіль відкинуло. Це нас врятувало. Там страшно, що там відбувається, досі шукають моїх колег, не можуть знайти близько 10 людей", – пригадує Олександр Шулімов.

Сховище поруч із торговим центром охороняв Олександр.

"Після першого (ракетного удару – ред.) отримав удар повітрям. Чекав, поки люди заховаються, потім "швидку" викликали. Наші люди ж не приходять по тривозі. А після першого вибуху починають йти чомусь, от і вийшло так, що довелося чекати їх біля входу", – розповідає охоронець сховища.

Що відомо: Удень 27 червня російська армія завдала ракетних ударів по торговому центру у місті Кременчук Полтавської області. Через обстріл ТЦ у Кременчуці працівники Служби безпеки України розпочали кримінальне провадження за частиною другою статті "Порушення законів та звичаїв війни . Співробітників ТЦ у Кременчуці, куди влучила ракета, можуть притягнути до відповідальності, заявила генпрокурорка Ірина Венедіктова. Кількість загиблих у торговому центрі у Кременчуці збільшилася до понад 20, а ще 59 – поранені, повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

Джерело