Зранку 8 серпня представники виконавчої служби прийшли на Сумський трубний завод, щоб описати арештований через борги транспорт підприємства. Загалом виконавчою службою арештовано 13 автомобілів заводу. Всього з судовими рішеннями про борги з зарплати до виконавчої служби звернулося 64 людини.

Колишній працівник заводу Віталій Денисенко говорить що 6 років працював оператором верстатів з програмним керуванням. Звільнився на початку лютого через невиплату зарплати.

"Все починалося 4 роки тому. Спочатку одна неділя затримки, потім місяць і так все росло, росло. Платили бувало так, що двічі по 25% за місяць, бувало 1 раз 25% в місяць, бувало зовсім не давали грошей. Є в людей маленькі діти, на це робили акценти, але нашому керівництву, так би мовити, все одно. Сума заборгованості 97 - тисяч грн була на той час", - говорить чоловік.

Виконавча служба арештувала 13 автомобілів трубного заводу у Сумах через заборгованість із зарплат

Віталій Дениченко був змушений найняти адвоката та звернутися до суду з вимогою примусового стягнення боргу з заводу. Суд виніс рішення на користь Віталія та інших працівників, що звернулися з аналогічними позовами.

У п'ятницю виконавчу службу на завод не допустили, говорить адвокат колишніх працівників заводу Дмитро Супрун.

"Склали акт відповідний, і сьогодні нас допустили до перевірки майнового стану, виявлення рухомого майна. Те що перебувало у розшуку, зараз описується. Два легкових автомобіля, я так розумію, що керівництво возили – описали: Mitsubishi Galant і Volkswagen Passat. Зараз описується кран, вишка, два КРАЗи, Газель", - розповів Супрун.

Представниця виконавчої служби Марина Рудь говорить, про кількість арештованого майна.

13 автомобілів, що описали, оцінять та реалізовуватимуть, сказала заступниця обласного управління юстиції Марина Рудь.

Виконавче провадження про стягнення боргів по зарплаті з заводу відкрили в останній день перед повномасштабною війною. "На примусовому виконанні з 23 лютого перебуває зведене виконавче провадження щодо боржника – "Завод обважнених бурильних та ведучих труб". До складу даного зведеного виконавчого провадження входило 104 виконавчих документа, на суму 4 млн грн. З них за весь період вже фактично виконано 30 – на 2 млн грн. І в залишках, якщо говорити конкретно про заробітну плату залишилось, 34 документа на 1,5 млн грн", - розповіла Рудь.

"Завод обважнених бурильних та ведучих труб" до 2000-го року входив до структури Сумського машинобудівного об’єднання.

Згідно з журналістським розслідуванням сайту "Еспресо", трубний як і Сумське машинобудівне об’єднання через кіпрські компанії нині належить Володимиру Лук’яненку-старшому.

До початку повномасштабного російського вторгнення, через офшорні компанії підприємства належали Лук’яненку-молодшому – громадянину Росії.

Згідно з сайтом міністерства юстиції Сумське НВО є найбільшим боржником з зарплати в Україні з сумою у понад 196 млн грн.

Світлана Шовкопляс, речниця "СМНВО-Інжиніринг", яке також через кіпрську компанію нині належить Лук’яненку-старшому, телефоном сказала, що ситуацію з арештом майна трубного заводу коментувати не будуть.

Згідно з розслідуванням журналістів "Еспресо" родина Лук’яненків, через кіпрські компанії останні три роки скуповує нерухомість в Криму, а "Група ГМС" Володимира Лук’яненка-молодшого у 2021 році перерахувала у вигляді податків до бюджету Російської Федерації 1,5 млрд рублів – еквівалентно 20 мільйонів доларів США.

Що відомо Як Сумське НВО родиною Лук’яненків та їхніми бізнес-партнерами з Росії заганялося в борги, читайте за посиланням. У вересні 2020 року працівники трубного заводу у сумах страйкували з вимогою виплатити зарплату.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело