Школи Києва більше не будуть проводити уроки російською мовою. Також цей предмет зникне зі шкільної програми. Відповідне рішення на своїй сторінці у Facebook 12 серпня опублікував депутат Київської міської ради Леонід Ємець.

"За результатами розгляду повідомляємо, що за інформацією управлінь освіти районних у місті Києві державних адміністрацій станом на 1.07.2022 освітніми програмами установ загальної середньої освіти міста Київ на 2022-2023 навчальний рік не передбачається викладання предметів російською мовою та вивчення російської мови як предмета або факультативно", – йдеться у відповіді столичної адміністрації.

Раніше в ефірі телемарафону єдиних новин керівник Управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко заявив, що в програмі зарубіжної літератури залишаться ті письменники, творчість яких або вони самі тісно пов’язані з Україною, серед них Микола Гоголь, а також "Собаче серце" Михайла Булгакова, "Бабин Яр" Анатолія Кузнецова та "12 стільців" Ільфа та Петрова.

Школи Києва більше не будуть проводити уроки російською мовою

Українська письменниця Оксана Забужко розкритикувала МОН за таке рішення. "А взагалі, це лютий фейспалм: ми сьогодні — країна найкращої в світі армії і найпередовіших цифрових технологій — і як же можна дозволяти собі зберігати таку, прости-Боже, немиту-неполоту "літературну бурятію" в МОНі?!", — підкреслила вона.

Про зміни в українському культурному законодавстві З бібліотек вилучатимуть книжки із закликами до ворожнечі та антиукраїнською пропагандою Коцарство, маланка, коровай: Мінкульт розширив перелік нематеріальної культурної спадщини України У школах більше не вивчатимуть російських письменників на зарубіжній літературі В Україні 77 бібліотек досі мають імена російських діячів

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Джерело