На фронті Росія якщо не втратить наступальний потенціал в серпні-вересні 2022 року, спробує ще одну наступальну кампанію орієнтовно в кінці грудня 2022 – лютому 2023 року. Важко буде і воїнам, яких не ховатиме зеленка, яких буде легше вираховувати безпілотниками і тепловізійними пристроями.

Важко і буде в тилу. Але кожного разу оцінюючи втрату якоїсь частини комфорту в тилу (теплої води, батарей, електрики) варто пам’ятати, що у воїнів на передовій цього не має з першого дня нової хвилі гарячої фази.

Війна – це вихід за межі комфорту, а свободу не можна міняти на теплі труби і світло в домівках

Як українцям готуватись до «зимового сезону» війни

Українці мусять психологічно налаштуватись, що заради перемоги здатні на жертви і героїзм. Побутові жертви і побутовий героїзм.

Очевидно, що Росія розганятиме «зради» та «істерії», а ще пропонуватиме данайські дари. Тому важливо налаштуватися на марафон і розуміти, що перемога – це надзусилля всіх і жертовність усіх.

Тому треба бути готовим до найекстремальнішого варіанту зимового сезону 2022-2023 року.

  • При можливості виїхати з мегаполісів або хоча б перебиратися у приватні помешкання, в яких є дров‘яне опалення, а котел не потребує електрики.
  • Запастися паливом. Мати сокири і бензопили. Обзавестися дизельними чи бензиновими генераторами, щоб мати можливість хоча б підзаряджати телефони. Купити компактну сонячну панель. Закупити бензину, дизпалива та автомобільної олії. Закупити свічки. Придбати необхідні продукти, хоча б на тиждень «автономного життя». Купити гасову лампу.
  • Вирішити проблему з доступом до питної води при ймовірному відключенні водопостачання.
  • Максимально запастися водою, поки вона є, в усі наявні ємності.
  • Подумати куди можна справляти природні потреби, коли не працюватиме каналізація.
  • Запастися газовими балонами для приготування їжі.
  • Максимально утеплити помешкання.

Зрештою відповідні інстанції дадуть необхідні роз’яснення, якими не варто нехтувати.

Війна потребує людяності, тому спробуйте об’єднати зусилля з ближніми, не забувайте людей з особливими потребами.

У мегаполісах залишатися за крайньої потреби, маючи план евакуації.

Має бути розуміння, що не має такої жертви на яку б не пішли українці, щоб відстояти Незалежність. Тому треба бути готовим до найгіршого. І радіти, коли ситуація буде легшою за очікування. Але в жодному разі не здаватися…

А ще готуватися до Миколая і Різдва, вчити колядки і готувати Вертепи. Цього в нас точно ніхто не вкраде.

Джерело