Восьмий чемпіонат поспіль українські дуети – на п'єдесталі.

Україна завоювала вже четверту медаль чемпіонату Європи-2022 з водних видів спорту, що триває у столиці Італії Римі. "Золото" знову принесло артистичне плавання, де чемпіонками Європи стали Марина й Владислава Алексіїви – в довільній програмі серед жіночих дуетів.

Раніше Україна вже тричі перемагала на цьогорічному турнірі: у технічні програмі в команді, технічному соло Марти Фєдіної, а також у командному гайлайті.

Україна вперше в історії здобула

У кваліфікації Алексіїви, які підходили до цього чемпіонату Європи у статусі дворазових віцечемпіонок світу в дуеті, показали найкращий результат і вийшли до фінальної топ-12 із оцінкою 94.3667, що перевершила їхній результат на чемпіонаті світу на 0.2 бала.

Читайте також: Третє "золото", топ-2 медального заліку. Результати України у другий змагальний день Євро з водних видів спорту

У фіналі українки виконали програму на ще вищу оцінку, здобувши 94.7333 бала. Цей результат приніс Марині та Владиславі їхнє перше в кар'єрі "золото" в дуеті.

Друге місце посів ще один дует сестер: "срібло" завоювали австрійки Ейріні-Маріна та Анна-Марія Александрі, дворазові бронзові призерки цьогорічного чемпіонату світу. На третьому місці – італійки Лінда Черруті та Констанца Ферро.

Чемпіонат Європи з водних видів спорту-2022. Артистичне плавання. Довільний дует Марина Алексіїва / Владислава Алексіїва (Україна) 94.7333 Ейріні-Маріна Александрі / Анна-Марія Александрі (Австрія) 93 Лінда Черруті / Констанца Ферро (Італія) 91.7 Читайте також: Україна завоювала третє "золото" чемпіонату Європи-2022 з водних видів спорту Що означає перемога Алексіївих Україна вперше в історії здобула перемогу в дуеті на чемпіонаті Європи. До цього найкращим результатом українок було друге місце (2014-2020). Для України це восьмий поспіль фініш на п'єдесталі Євро в дуетпрограмі. До 2014-го медалі розігрували в одному дуеті, а з 2016-го – у технічній та довільній програмах. З 2008 року українки завжди входили до трійки призерок у всіх розіграшах нагород у дуетах. Сестри Алексіїви вперше завоювали медаль чемпіонату Європи саме в дуеті. До цього вони стояли на подіумі континентальної першості лише в командних видах. Для Алексіївих це сьоме "золото" чемпіонату Європи та загалом десята медаль такого рівня в кар'єрі. Читайте також: Українка Марта Фєдіна вдруге поспіль стала чемпіонкою Європи з артистичного плавання в технічному соло Усі медалі України на ЧЄ-2022 з водних видів спорту Артистичне плавання "Золото": команда ( технічна програма + гайлайт), Марта Фєдіна (соло, технічна програма), Марина та Владислава Алексіїви (дует, довільна програма) Хто такі Марина та Владислава Алексіїви 21-річні артистичні плавчині, які представляють Харківську область. Бронзові призерки Олімпійських ігор-2020 у команді. Триразові чемпіонки світу в команді. Загалом мають 11 медалей світових першостей, зокрема два "срібла" в дуеті на ЧС-2022. Уже семиразові чемпіонки Європи (2018, 2020). Наступні фінали ЧЄ-2022 з артистичного плавання Субота, 13 серпня. 17:05 – Змішані дуети. Довільна програма Неділя, 14 серпня. 10:30 – Соло (жінки). Довільна програма Неділя, 14 серпня. 11:30 – Соло (чоловіки). Довільна програма Неділя, 14 серпня. 16:00 – Команда. Комбінація Читайте також: Збірна України з артистичного плавання здобула історичне "золото" на ЧЄ з водних видів спорту: результат

Джерело