Українське зерно вже отримали Європа, Азія та Африка. На борту 16 суден перевезено майже півмільйона тонн агропродукції: кукурудза, пшениця, соняшникова олія, соя та інші товари, абсолютно необхідні світовому ринку.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму вечірному зверненні.

За його словами, усіпхи в експорті дозволило знизити гостроту продовольчої кризи, а також дало певну надію на спокій країнам – споживачам української агропродукції.

Зеленський розповів, скільки суден вийшло з українських портів від початку дії "зернової угоди"

"І в перспективі може допомогти повністю зняти продовольчу кризу з глобального порядку денного. Звичайно, якщо партнери забезпечать виконання безпекової частини ініціативи та не допустять російських провокацій і терору на морі чи проти наших портів", - наголосив президент.

Глава держави зазначив, що вже прибув і перший корабель під завантаження в межах Світової продовольчої програми ООН – це постачання зерна зокрема для Ефіопії, де особливо жорстока ситуація з голодом. Зараз судно готується до відправлення з порту "Південний".

"Для України це має помітну користь. За неповних два тижні з трьох наших портів – "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний" – вдалося експортувати такий обсяг, який дорівнює всьому аграрному експорту автотранспортом за липень і більш як двом третинам експорту залізницею за минулий місяць", - зазначив Зеленський.

Президент наголосив, що це дає українцям робочі місця, приносить кошти, які необхідні для нашої посівної наступного року, а також підвищує доходи нашого державного бюджету.

"Нарощувати економічну активність – це обов’язковий елемент шляху до перемоги", - сказав Зеленський.

Нагадаємо, у понеділок, 1 серпня, з Одеського порту "зерновим коридором" вийшло перше судно, яке перевозило кукурудзу.

Читайте також:

Посол розповів, як вкрадене з України зерно перевозять до Сирії і Близького Сходу

З українського порту до Туреччини та Південної Кореї вирушили 2 судна з зерном

Експорт українського зерна: Зеленський розповів, завдяки кому вдалось відновити роботу портів

Джерело