Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" ім. І. Харитоненка перереєстрували у Хмельницькому. Про це свідчить інформація з відкритого реєстру організацій та підприємств. Раніше заклад працював у Сумах, але 2022 року його перенесли до Хмельницького через збройну агресію Росії.

У закладі змінився керівник — ним став полковник Юрій Стужук. На сайті закладу вказано, що він виконує обов'язки директора ліцею. З 1 вересня в навчальному закладі розпочалося навчання.

Батьки та викладачі були проти переведення навчального закладу, побоюючись, що пізніше його не повернуть до Сум.

Сумський кадетський корпус перереєстрували у Хмельницькому

Голова Сумської ОВА Дмитро Живицький підтвердив Суспільному остаточне перенесення закладу до Хмельницького. Він також сказав, що буде звертатися до обласної ради та міського голови Сум з пропозицією створити в Сумах новий комунальний навчальний заклад - кадетський корпус. "Обов'язково кадетський корпус в місті Суми буде. Він буде власністю або міської ради, або обласної ради. Ми точно всі організуємо цю роботу", - сказав Живицький.

Що відомо Наприкінці серпня голова Сумської ОВА розповів про нібито домовленість про те, що заклад не будуть перереєстровувати у Хмельницькому. У лютому 2022 року на території сумського кадетського корпусу відбувалися бої. У квітні батьки та працівники ліцею протестували проти переїзду ліцею до Хмельницького. Сумський кадетський корпус був створений у 1899 році за сприяння цукрозаводчиків Івана та Павла Харитоненків. Нині державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою "Кадетський корпус" ім. І. Харитоненка підпорядковується Державній прикордонній службі.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело