Смерч такої інтенсивності в Сумській області зареєстрований вперше, розповів Суспільному очільник синоптичного сектору Сумського гідрометцентру Юрій Літвінов.

За словами Юрія Літвінова, виникнення буревію спровокувало кілька метеорологічних факторів. "Це холодний атмосферний фронт, на якому утворився потужний грозовий осередок та струменева течія, коли в атмосфері на великій висоті ріка повітря рухається на великій швидкості, понад сто кілометрів на годину. Ці чинники співпали та утворився смерч, який пройшов через Сумщину і пішов далі, на Росію", - розповів очільник синоптичного сектору.

За класифікацією синоптиків, Сумщиною прокотилося стихійне метеорологічне явище третього, найвищого рівня небезпеки. За словами Юрія Літвінова, не завжди можливо спрогнозувати виникнення саме смерчу та траєкторію його руху.

Смерч, що пошкодив будинки на Сумщині, мав найвищий рівень небезпеки — синоптик Що відомо Буревій в Бурині на Сумщині: що розповідають очевидці. Через негоду на Сумщині знеструмленими лишаються близько 20 тисяч споживачів. "У свідомості, незначні ушкодження" — лікар розповів про стан дитини, травмованої під час негоди на Сумщині. У Бурині через негоду пошкоджені 79 будинків – ДСНС. Внаслідок негоди на Сумщині одна людина загинула, вісім — травмовані, серед них — немовля.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело