Пічки з газових балонів та окопні свічки – з настанням холодів стали одним з найпопулярніших запитів від військових, розповідає волонтер з Білопілля – Сергій Долуда. Їх виробництво облаштували у Сумському хіміко-технологічному центрі професійно-технічної освіти. Чого потребують найбільше – розповіли нашим журналістам.

Протягом останнього місяця, розповідає майстер виробничого навчання Сумського хіміко-технологічного центру ПТО Валерій Каркачов, виготовили з десяток таких пічок для обігріву військових. Кожну виготовляють в залежності від їхніх потреб — горизонтальні, вертикальні чи розширені. Самостійно для пічок виготовляють і димоходи.

"Беремо листове залізо і за допомогою оцього саморобного трьох валкового верстата ми виготовляємо і коліна під 45 градусів, і труби. Оце все, що ми можемо виготовити власноруч. Необов’язково нам купувати готові вироби", — говорить Валерій Каркачов.

Викладач Сумського хіміко-технологічного центру ПТО Анатолій Лагутинський розповідає: "Для наших військових ця робота необхідна. Зараз іде холод, зима наступає, а їм прийдеться в окопах, в землянках. У нас практично немає пічок, а ці пічки з балонів виконуються взагалі з нуля і необхідні для наших воїнів".

Вже зі зварювальної майстерні виходить готова пічка. На виготовлення однієї може піти день, говорить майстер. Якщо ж робити кілька одночасно, то процес пришвидшується.

"Усі злагоджені, бо це "нуль". Що розповідають добровольці, які лікуються на Сумщині.

Готові вироби у них не затримуються. Все, що виготовляють, розповідає Валерій Каркачов, одразу забирають волонтери. Волонтер з Білопілля Сергій Долуда, говорить, тільки вони наразі потребують два десятки таких пічок, передають їх і на передову.

"На сьогодні буржуйки – це те, що саме найбільше потрібно для військових, які зараз перебувають в нашому районі і які охороняють кордони Сумщини. Ми вже забезпечили 12 буржуйок, а потреба в рази більше, тому що кордони наші дуже великі", — зазначає волонтер.

Окрім пічок, говорять волонтери, військові потребують окопні свічки. Для цього на верстаті нарізають папір, а для його скручування виготовили спеціальний прилад.

Основними складовими для виробництва забезпечені, говорить Валерій, але є потреба у розхідних матеріалах.

"Нам потрібен листовий метал від 1 мм до 1,5 мм, товщиною будь-яких розмірів. Нам необхідні електроди, хоч змінного, хоч постійного струму. Нам потрібні круги відрізні для вуглової шліф машинки – 180 мм діаметр і 230 мм. Для виготовлення окопних свічок бляшанкою ми більш-менш забезпечені, папір – більш-менш забезпечені. Але на сьогодні повністю відсутній віск – парафін", — розповідає Валерій.

Разом зі свічками, військовим передають комплект з 10 пар металевих підставок, на яких можна підігріти їжу. З початку серпня, розповідають волонтери, тут виготовили близько 2 тисяч таких свічок.

Читайте також Червоний Хрест передав аптечки для сумських шкіл. Волонтери закупили обладнання військовим за гроші сумського пенсіонера, який віддав на армію 35 тисяч доларів.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело