Це означає, що Путін хоче збільшити витрати на оборону майже вдвічі.

Про це пише Bloomberg.

За даними видання, наразі витрати на оборону мають перевищити початкові бюджетні припущення наступного року на понад 43%, тоді як відповідні категорії національної безпеки та правоохоронних органів зростуть на понад 40%.

РФ почала адаптувати свій бюджет до потреб війни з Україною - Bloomberg

Бюджетні прогнози змінюються, оскільки пріоритети зміщуються на користь збройних сил.

За оцінками Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу (SIPRI), стаття "національна оборона" у бюджеті Росії становить близько трьох чвертей її загальних військових витрат. Бюджетний план передбачає витрати на заклик майже у 16 млрд рублів 2023 року та 16,5 млрд рублів щорічно у 2024-2025 роках. Більшість інших відомостей про військові витрати залишаються засекреченими.

Як заявив економіст Олександр Ісаков, за даними інституту, мобілізація в першу чергу вдарить по виробництву. Спад очікується приблизно 3,75%. Річ у тім, що буде суттєво скорочено робочу силу, оскільки мобілізація викликала так званий "витік мізків" у безпечні місця та інші країни.

Раніше повідомлялося, що вторгнення до України повернуло російську економіку на чотири роки назад за один квартал після нападу. Нові ризики для економіки РФ створює і протистояння щодо поставок енергоносіїв до Європи.

Нагадаємо, у Росії стався дефолт за своїм суверенним боргом в іноземній валюті вперше від минулого століття, що стало кульмінацією дедалі жорсткіших західних санкцій, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам. Сама Росія відмовляється визнати дефолт і заявляє, що у неї є кошти, щоб покрити будь-які рахунки. Згодом влада оголосила, що перейде на обслуговування свого непогашеного суверенного боргу в розмірі $40 мільярдів у рублях, критикуючи "форсмажорну" ситуацію, яку, за її словами, штучно створив Захід.

Читайте також:

Мінфін РФ вперше провів розрахунки за боргами в рублях

Дефолт РФ мінімально вплине на США та світову економіку – Білий дім

США та ЄС передбачили наслідки через санкції проти Росії - Байден

Джерело