У Хмельницькому 24 вересня у кількох місцях відбулися акції проти проведення так званого «референдуму» Російської федерації на тимчасово окупованих територіях України. Їхніми організаторами виступили жителі Маріуполя та інших окупованих міст, які наразі проживають у Хмельницькому.

Про це Суспільному розповів один із організаторів акції, голова громадської організації «Наш вибір – Україна» Олексій Сапаров.

За його словами, сьогодні було кілька локацій у Хмельницькому, де збиралися мешканці Донеччини, Луганщини, Запоріжжя та Херсону на акції проти проведення так званого «референдуму» РФ на окупованих територіях. Думаю, каже Олексій Сапаров, до вечора ми матимемо кілька тисяч учасників таких акцій лише у Хмельницькому.

У Хмельницькому відбулися акції проти «референдуму» РФ на окупованих територіях

Одна із локацій, де збиралися жителі Донеччини на акцію проти проведення «референдуму» РФ – біля офісу організації «Наш вибір – Україна».

«На акцію біля офісу нашої організації прийшло близько 60 людей. Це вимушені переселенці з Донецької області, які висловили свою точку зору, що ми не підтримуємо цей так званий «референдум». Бо ми, жителі Донецької області, тільки за Україну. Ми не хочемо ніякої Росії, ніякого ДНР/ЛНР ми не сприймаємо. Зараз ми будемо готувати петицію від мешканців Донецької області в Європейський суд, куди завгодно, що без нас, так би мовити, нас женили. Ми з цим не погоджуємося», - каже Олексій Сапаров.

З його слів, з березня, коли почала працювати їхня організація у Хмельницькому, до них прийшло уже понад 8 тисяч людей за допомогою, і від жодного він не чув, щоб вони хотіли бути з Росією, усі лише за Україну.

Збиралися сьогодні, 24 вересня, вимушені переселенці з окупованих територій України і біля офісу Центру підтримки переселенців «Я – Маріуполь» у місті Хмельницький. Туди, за словами керівника Центру «Я – Маріуполь» у Хмельницькому Євгенія Мазура, прийшло, через обмеження проведення масових акцій, близько 80 людей – ті, хто мав можливість та бажання.

«Така акція сьогодні проходить по усіх містах, де є Центри підтримки переселенців «Я -Маріуполь». Ми зібралися тут, щоб весь світ почув, що ми маріупольці, що Маріуполь тут, і що той фейковий референдум, який окупанти проводять у нашому місті, яке вони вщент розбомбили, вбили там наших рідних, проходить без нас, але на кістках наших близьких», - каже Євгеній Мазур.

За його словами, 24 вересня Маріуполь також мав святкувати День міста, тож сьогодні вимушені переселенці-маріупольці також зібралися і виголосили звинувачення в бік Росії через неможливість святкування Дня міста Маріуполь.

«У ці дні в Маріуполі міг би бути День міста, і ми так само, як і хмельничани сьогодні, могли б його святкувати. Але ці окупанти відібрали у нас все – і сьогоднішнє свято, в яке вони надумали собі проводити фейковий референдум на кістках наших рідних та близьких маріупольців, і наше майно, роботу, наш спокій. Ми так само могли сьогодні гуляти по наших парках, спілкуватися з рідними та друзями, мирно жити», - каже Євгеній Мазур.

За його словами, маріупольці нині мріють, що уже дуже скоро в їхньому місті запанує Україна, над містом замайоріє український прапор і вони зможуть повернутися додому, відбудовувати зруйнований, але нескорений рідний Маріуполь.

За інформацією Євгенія Мазура, на Хмельниччині нині проживає близько 6,5 тисяч маріупольців.

Читайте також Центр підтримки переселенців «Я – Маріуполь» відкрили у Хмельницькому "Допомагатиму переселенцям до кінця війни", - Олексій з Маріуполя волонтерить у Хмельницькому Понад пів сотні хмельничан вийшли на безстрокову акцію «Поверніть героїв додому»

Джерело