До Чернігова втретє приїхав абат з Нідерландів Леопольд. Тиждень тому він, разом із братом Джоном, з яким вони служать в одній церкві, приїхали допомагати чернігівцям.

Вони разом з організацією “Бо можемо” відбудовують будинок сім’ї зі Старого Білоуса, який постраждав від підриву мосту під час наступу росіян у лютому.

"Намагаюся закінчити стіну. Не знаю, яка кімната буде в результаті. Укладаю цеглу і вчуся цьому, бо це не моя професія. Цікаво заразом освоювати нові ремесла", — сказав монах Леопольд.

Два монахи із Нідерландів приїхали до Чернігова, щоб відбудовувати зруйновані будинки

Леопольд у Чернігові був у квітні, потім розбирав завали на Бобровиці влітку. Коли повернувся додому, розповів про Україну друзям, про людей, які починають життя з початку після бойових дій. Монах Джон розповідає, перше, що здивувало його в місті, це велика кількість зруйнованих цивільних об'єктів та житла.

"Де ці люди тепер, що з ними? Багато хто з них загинув. І як люді виживають тепер? Моє враження від українців, що вони дуже активні і практичні. Вони знаходять рішення у такій жахливій ситуації. Люди виживають тут, на це важко дивитися. Водночас вражає, як вони працюють в команді", — розповів Джон

У будинку, який відбудовують абати з Нідерландів живе подружжя, яке самотужки не в змозі побудувати нове житло.

"Це вже, як бачите, трохи відновили. Бо тут не було ні прихожої, стіни не було, дах зовсім знесло. І матеріалами допомагають, і зараз я захворів, впав, сам працювати не можу, волонтери приходять працюють", — розповідає мешканець будинку Євген.

Джон і Лео приїхали сюди за гроші, які зібрали прихожани їх церкви, так люди хочуть допомогти українцям.

"У нашому місті, звідки ми приїхали, немає байдужих до цієї ситуації. Перше - це через страждання людей, абсолютно безневинних. По-друге, зараз багато антирадянських настроїв у Західній Європі. Ми розуміємо, наскільки велике це зло", — говорить Джон.

Монахи пробудуть тут трохи більше тижня, але кажуть, що планують повернутися до України знову. Можливо, це буде не Чернігів. З собою планують привезти генератори.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Читайте також

Надавати домедичну та першу медичну допомогу навчали чернігівців рятувальники з Волині

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело