У Сумах відкрилася виставка ілюстрацій-візуалізацій, присвячених перемозі. В сумській галереї KosTur свої роботи представила дизайнерка Марина Мельник. Всі експонати виставлені на продаж, гроші, отримані за них, планують перерахувати на потреби ЗСУ.

Образ молодої і зухвалої

Серія ілюстрацій виконана в яскравих кольорах. За задумом авторки, роботи мають викликати відчуття радості та перемоги.

"Моя перемога - вона в образі дівчини, молодої та зухвалої, тому що наша країна теж молода, і більшість людей, які зараз на фронті - вони теж дуже молоді, і вона має молоду енергетику, сильну, незламну", - говорить Марина Мельник.

На її картинах перемога летить, біжить, йде до нас великими кроками. Перша ілюстрація художниці наснилася, а далі народилася серія робіт, покликаних зміцнити віру та дух глядача.

"Дуже багато наших співвітчизників за кордоном, і вони також чекають на нашу перемогу, а ми чекаємо на них, на повернення їх додому. Дуже багато людей спілкувалися в той час по месенджерах, по відеозв'язку, і тому виникла ідея намалювати "Чекаєш? Скоро буду!", - розповідає художниця.

Не малювати насильства

В експозиції є роботи, присвячені кримському мосту. Художниця каже, що принципово не малює насильницьких дій, на картинах пошкодження мосту відбувається ніби випадково. Марина розповідає: її дуже просили намалювати ілюстрацію про знищення Путіна. І треба було поєднати цю ідею з принципом авторки "не малювати насильства".

"Перемога знаходить його навіть у бункері, де б він не ховався, вона його знайде, візьме за шкірку і витрусить з нього всі ті речі, які він вкрав в України, йому прийдеться відповісти за все", - сподівається Марина.

На різдвяній картині - українська переможна кутя з горішками, родзинками та іноземними інгредієнтами: Хаймарс, Байрактар та іншими, які наближають перемогу.

Виставка не схожа на жодну іншу, яку доводилося бачити, говорить одна з відвідувачок, пані Алла. "Ми звикли до більш класичних картин, класичної подачі, класичного живопису, а дивишся на цю виставку - вона своєрідна, і тут автор, як на мене, показав свою душу, своє бачення закінчення цього всього", - говорить вона.

Творчість та креатив живе під час війни

"Я дуже радий, що творчість, креатив живе під час війни. Дуже приємно, що в такі часи ми можемо зайти у цю кімнату, таку світлу, таку надихаючу, і помилуватися на гарні ілюстрації", - говорить відвідувач виставки Борислав Омельченко.

У важкі часи війни дуже важливо зберігати довоєнний порядок, звичний спосіб життя, - вважає співзасновник галереї KosTur Сергій Гуцан. "Це якраз той стрижень, на якому тримається перемога. І те, що зараз в Україні відбувається, і зокрема у Сумах - це якраз показ того, що ми переможемо, ми нездоланні", - говорить він.

Перша виставка Марини Мельник триватиме два тижні, буде відкрита тільки на вихідних або за домовленістю з авторкою. Вхід безкоштовний, за донати можна взяти листівки з репродукціями картин.

Всі полотна доступні для продажу. Кошти планують перерахувати на потреби Збройних сил України.

Що відомо Галерею "KosTur" у Сумах відкрили у червні 2022 року. Вона стала подарунком до 75-річчя сумського митця Леоніда Костура. Працює галерея при музеї “Причал Одіссея” колекціонера Сергія Гуцана на вулиці Воскресенській в Сумах. На початку листопада там експонували роботи Яни Совенко "Речі, які сильніші за страх і війну".

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело