Другу золоту медаль за тиждень на чемпіонаті світу з лижних перегонів та біатлону виборов паралімпієць з Вінниччини Олександр Казік. Про це повідомляють на Facebook-сторінці Національного паралімпійського комітету України.

Змагання проходять у шведському Естерсунді. Розпочалися вони 21 січня, триватимуть до 29 числа. Участь у чемпіонаті взяли біатлоністи з 19 країн світу. Команду України представляють 24 спортсмени з інвалідністю.

Олександр Казік родом із міста Бар, має вади зору. Першу золоту медаль він здобув у перший день чемпіонату, 21 січня, (біатлон, спринт, 7,5 км, гайд Сергій Кучерявий).

Другу золоту медаль за тиждень здобув на чемпіонаті світу паралімпієць з Вінниччини

На четвертий день змагань (біатлон, середня дистанція) Казік здобув друге "золото" (гайд Сергій Кучерявий).

За кількістю нагород та золотих медалей національна паралімпійська збірна команда України наразі на другому місці після Німеччини (5 золотих, 8 срібних та 6 бронзових медалей). На третьому ж – Канада (4 золоті,4 срібні та 2 бронзові медалі).

Що відомо

Олександр Казік — український лижник, біатлоніст, майстер спорту України міжнародного класу з біатлону, дворазовий срібний призер зимових Паралімпійських ігор 2018 у Пхьончхані. У грудні 2022 він виборов золоту нагороду на зимовому Кубку світу з лижних перегонів та біатлону. У березні того ж року спортсмен став переможцем зимової Паралімпіади в Пекіні.