У листопаді 2022 року окремі посадовці у Німеччині говорили про згоду щодо постачання танків Leopard до України.

В інтерв’ю ТСН.ua про це сказала директорка Центру "Нова Європа" Альона Гетьманчук.

"У листопаді я почала отримувати повідомлення від посадовців Німеччини, що внутрішньо вони ухвалили рішення: "Леопарди" для України будуть. Питання лише, коли і скільки? Шкода часу. Адже, якщо вже тоді це рішення було ухвалено, ми втратили декілька додаткових місяців", - зазначила вона.

Танковий прорив: чому Німеччина та США так довго блокували це рішення

За словами Гетьманчук, один із аргументів німців щодо неможливості передавання техніки Україні стосувався навчанню військових.

"Був аргумент, що дуже складно та дуже довго навчатися на них. Я чула навіть такий аргумент, мовляв, "ми не хочемо забирати українських військових на навчання на танках "Леопард 2", тому що ті люди сьогодні дуже потрібні на фронті"", - додала експертка.

За її словами, основним страхом у Німеччині є страх ще більшої ескалації з боку очільника Кремля Путіна, адже від початку війни Росії проти України вперше йдеться про зброю, яка є наступальною і спрямована атакувати.

"Був аргумент, мовляв, "для німців питання танків дуже болісне, тому що виринають якісь спогади про Другу світову війну, де найзапекліші бої були саме танкові і насамперед, на території України", - додала  директорка Центру "Нова Європа" Альона Гетьманчук.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що ЗСУ для контрнаступу потрібні 300-500 танків.

А Захід вже пообіцяв Україні сотні танків. Про це повідомив посол у Франції. Він також назвав кількість бойових машин для України.

Раніше Німеччина пообіцяла Україні 14 своїх танків Leopard 2, а Іспанія може надати понад 50 таких танків, Польща – понад 70, Канада – 4.

Ба більше, ЗСУ отримають 31 танк Abrams від США, 14 танків Challenger 2 – від Британії та танки AMX-10 RC від Франції.

Читайте також:

Стало відомо, коли Іспанія передасть Україні танки

Жданов назвав найнебезпечніший російський танк

У партії Шольца назвали "законним" звільнення Криму та інших територій німецькими танками

Джерело