З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну на Рівненщині уклали понад півтори тисячі угод на ринку землі. Про це повідомили на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України. Рівненщина за кількістю реалізованих площ — на 17 місці.

На Рівненщині з 24 лютого 2022 року уклали 1 571 угоду на ринку землі, йдеться у повідомленні Мінагрополітики. Загалом в Україні станом на 2 березня уклали 52 693 такі угоди.

Йдеться про площу в 1 572,5 гектара на Рівненщині, щодо яких зареєстровані правочини. Рівненщина на 17 місці з 24 областей за площею реалізовних земель. У липні 2022 року, за результатами року дії ринку землі в Україні, область була у цьому переліку на 21 місці.

Ринок землі: скільки угод уклали на Рівненщині за рік війни

Усього з початку дії ринку землі на Рівненщині зареєстрували 153 659 правочинів щодо 344 061 гектара землі.

З початку повномасштабного вторгнення найактивнішими в Мінагрополітики назвали Дніпропетровщину, Полтавщину, Кіровоградщину, Вінниччину та Хмельниччину, де правочини здійснювали щодо приблизно 10 тисяч гектарів землі.

Середня ціна одного гектара землі в Україні становить 39 тис. грн. У лютому 2023 року найвище оцінювалася земля в Івано-Франківській області – 167 900 грн, Львівській – 128 143 грн, Київській – 74 573 грн, Вінницькій – 60 805 і Закарпатській – 50 264 грн.

Що відомо 1 липня 2021 року в Україні розпочне роботу ринок землі, який дозволить українцям продавати та купувати землю сільськогосподарського призначення. Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук розповів, чи готова Україна до запуску ринку, яких цін варто очікувати в майбутньому та хто слідкуватиме за дотриманням правил, встановлених новим земельним законодавством. Читайте також Служать окупантам у Криму: двох уродженців Рівненщини судитимуть за держзраду Зачистка вулиць: для тренувань бійців на Рівненщині облаштували імпровізоване містечко Єдині в Україні: Рівне отримало єврогрант на майже 40 млн грн для боротьби зі змінами клімату СБУ затримала російського диверсанта, який хотів підірвати об’єкт транспортної інфраструктури Рівного "Не викликає асоціацій з радянським минулим": секретар Рівнеради не буде виступати за перейменування Ювілейного

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело