До виконання суспільно корисних робіт в рамках проєкту “Армія відновлення” залучили 8,5 тисяч безробітних в 13 регіонах. Про це повідомила перша віцепрем'єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко.

За її словами, проєкт “Армія відновлення”, спрямований на залучення людей, що тимчасово втратили роботу, до виконання суспільно корисних робіт з відбудови країни, набирає популярності.

“На сьогодні він реалізується вже у 13 областях, на днях долучились Дніпропетровська та Львівська області. До виконання суспільно корисних робіт лише з початку цього року було залучено 4900 людей, які були безробітними, а загалом з часу старту проекту залучено 8,5 тисяч осіб”, — сказала Свириденко.

До

Ці люди отримують від держави оплату за роботу щонайменше 6700 грн, що є більшим, ніж середній розмір допомоги з безробіття, додалоа міністерка. За виконання робіт держава виплатила учасникам “Армії відновлення” вже майже 56 млн грн, повідомила Свириденко.

Лідерами за кількістю залучених безробітних до виконання суспільно корисних робіт є:

Полтавська область — залучено 2 621 людей; Донецька — 1350 людей; Київська — 1193 людей; Сумська — 1179 людей.

Види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону, пояснили у міністерстві економіки. Найчастіше людей залучають до:

будівництва захисних споруд цивільного захисту, укріплення дамб; розвантаження та фасування гуманітарної допомоги; надання соціальних послуг в Пунктах незламності; розбору завалів та відновлення житлових будинків і приміщень, пошкоджених в результаті бойових дій; облаштування та укріплення блок-постів, підвальних приміщень під укриття; розчищення залізничних колій та автомобільних доріг; заготівлі дров для військових та населення.

За даними відомства, на 2023 рік в бюджеті Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на організацію суспільно корисних робіт передбачили 104 млн грн.

Проєкт "Армія відновлення" був запроваджений Урядом восени 2022 року. Його мета — залучити людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт. З безробітними укладається строковий трудовий договір на період виконання зазначених робіт, оплата складає щонайменше 6700 грн і може дофінансовуватись з місцевих бюджетів чи за рахунок замовників таких робіт.

Читайте також

Безробітні будуть залучені до "Армії відновлення" України — Мінекономіки активізує процес у регіонах

"Армія відновлення": як працює на Полтавщині

До "Армії відновлення" на Київщині за два місяці долучилися понад 800 безробітних

Джерело