Про це Корчинський повідомив у своєму Facebook.

У відповіді МКІП зазначено, що міністерство нібито “не відмовляло у відспівуванні загиблих військових в Успенському соборі 7 березня”, а інформація, що шириться соціальними мережами, “не відповідає дійсності”.

“МКІП може погоджувати або не погоджувати служіння в храмі за зверненням релігійної громади. Станом на 23:55 6 березня до МКІП не було звернень від ПЦУ або будь-якої іншої релігійної громади. Відповідно до цього жодних відмов чи погоджень МКІП не надавало”, — йшлося в повідомленні МКІП.

За словами Корчинського, до голови Мінкульту Ткаченка особисто звертався Митрополит Єпіфаній. До свого допису він доєднав лист з якими до міністерства зверталася ПЦУ.

Мінкульт заявив, що ПЦУ не просила провести панахиду за загиблиими бійцями «Братства» у Лаврі: їхні слова спростовано

Звернення ПЦУ до голови Мінкультури Ткаченка

“[…] це правило [що до того, що майно, яким керує Мінкульт надається тільки за запитами релігійних громад] ви щойно вигадали. Міністерство народну власність може надавати для здійснення народних потреб за потребою народу. В багатьох храмових будівлях, які перебувають в розпорядженні мінкульту, здійснюються заходи, виставки тощо, зовсім не за зверненнями релігійних громад”, — написав Корчинський.

До прикладу, він зауважив, що нещодавно, в Трапезній церкві Лаври відбувся концерт Хореї Козацької, яка є видатним музичним колективом, але не є релігійною громадою.

Голова “Братства” впевнений, що Ткаченку та всьому міністерству “наплювати на загиблих героїв”: “Цікаво, що в приватних розмовах, ткаченко натякає, що це Єрмак сказав йому відмовити. Як би ми не ставилися до Єрмака, я точно знаю, що він тут ні до чого”, — додав Корчинський.

ДОВІДКА. 7 березня українських бійців із диверсійної групи “Братства”, котрі загинули на Брянщині наприкінці грудня минулого року, відспівають у Михайлівському Золотоверхому соборі. Раніше Мінкульт видав дозвіл на проведення церемонії в Успенському соборі Лаври, проте передвечір поховання міністр Олександр Ткаченко скасував рішення.

Корчинський зазначив, що “Ткаченко вирішив, що загиблі бійці не гідні”.

Православна Церква України одразу прийшла на допомогу й організувала церемонію у Михайлівському Золотоверхому соборі.

  • Відбулася церемонія поховання члена “Європейської Солідарності”, депутата Полтавської обласної ради VII скликання Віталія “Агронома” Кабачка. Чоловік загинув під час оборони Бахмута.
  • Під Бахмутом під час евакуації поранених загинула 29-річна волонтерка і парамедикиня 93-ї бригади “Холодний Яр” Яна (Яра) Рихліцька. Карета швидкої допомоги, в якій вона їхала, потрапила під обстріл.
  • У боях за Вугледар (Донецька область) загинув депутат від “Європейської Солідарності” Чорнобаївської селищної ради (Херсонська область) Олександр Воробйов.

Джерело