З портретів в туристично-інформаційному центрі сформували виставку, яку експонуватимуть протягом тижня

Художня копія воїна. У Кропивницькому з натури малювали портрет військовослужбовця ЗСУ. Мистецький івент організував місцевий туристично-інформаційний центр. А до створення портретів долучилися більше десятка художників-початківців та досвідчених митців. Чи зуміли досконало відтворити образ військового на полотні та як оцінив свої портрети сам армієць – у сюжеті журналістів "5 каналу".   

Військовий ЗСУ став моделлю для художників-початківців: що вдалося намалювати (Відео)

Художники-початківці та досвідчені малюють портрет українського військового. У ролі моделі – Валентин. У перший же тиждень повномасштабної війни чоловік залишив роботу бортпровідника літака та приєднався до 9-го стрілецького батальйону ЗСУ. Воював на Луганщині і згодом – на Херсонщині, де й був поранений.

"Осколок залетів. Звідси 4 см уламок витягнули. Це зашивали. Ну і на нозі, мені робили операцію, в мене був пошкоджений нерв. Отут був пошкоджений нерв. І це вже від операції сліди. 4 см було вирізано. І там ще край нерва вирізали і зшивали мені нерв", – каже військовослужбовець ЗСУ Валентин.

Наслідки поранення повернутися на фронт завадили. Тож тепер Валентин звикає до тиші тилу. Жартома каже, воювати було простіше, аніж непорушно позувати перед десятком художників.

"Я не можу так, щоб сидіти не рухатись, але будем намагатися Не можу всидіти на одному місці", – каже військовослужбовець ЗСУ Валентин.

Учениця художньої школи Ольга створила перші обриси обличчя армійця. Вона вирішила робити портрет у чорно-білій гаммі. Для штриховки використовує лишень простий олівець.

"Найбільше потребує акценту те, що форма обличчя у військового більш витягнута, ніж у звичайних людей. Я на це звернула увагу. І лоб високий", – розповідає учениця художньої школи ім. О.Осмьоркіна Ольга Корпусова.

Тим часом інша художниця вже втретє перемальовує портрет воїна наново. Ольга розповідає, прискіпується до кожної деталі, бо хоче, щоб малюнок вийшов максимально реалістичним.

"Риси обличчя – це риси обличчя доброї і доволі щирої людини. Мені це цікаво передати. Не дивлячись на те, що військовий, здавалося би, ніякої суворості в погляді я ще не бачу", – каже художниця Ольга Краснопольсьва.

Організатори мистецького івенту наголошують, намальовані портрети – це шана від художників героїзму Валентина.

"Таким чином підтримати військового і показати суспільству, нагадати, як у нас все відбувається, що в нас триває війна. І подякувати тим, хто в ній бере участь, хто нас захищає від ворога", – розповіла кураторка туристично-інформаційного центру Світлана Царан.

Дві години кропіткої праці – і митці презентують Валентинові його портретну версію.

Один з портретів Валентин планує почепити вдома, аби нагадував про військову звитягу. З решти портретів в туристично-інформаційному центрі сформували виставку, яку експонуватимуть протягом тижня.

Володимир Іванченко, Олексій Овсянніков, Кропивницький, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Художник із Полтавщини фарбує в камуфляж автомобілі для ЗСУ

Джерело