Порівняно з вереснем минулого року українці стали ще більше довіряти Силам оборони України та президенту, зокрема рівень довіри до ЗСУ серед громадян зріс до майже 100%.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 22 лютого по 1 березня 2023 року.

Зазначається, що найчастіше станом на зараз довіра висловлюється до Збройних Сил України (їм довіряють 96% опитаних), волонтерських організацій (88%) та добровольчих загонів (87%).

За пів року в українців ще більше зросла довіра до ЗСУ та президента — опитування

При цьому порівняно з вереснем 2022 року довіра до всіх цих інституцій зросла: тоді ЗСУ довіряли 91% громадян, волонтерським організаціям — 77%, добровольчим загонам — 73%.

Читайте також: "Гвардія наступу": як, кого і для чого набирають у штурмові бригади

Підвищився рівень довіри й до президента України: зараз Володимиру Зеленському довіряють 83% громадян порівняно з 71% у вересні.

Також досить високим є рівень довіри до Державної служби з надзвичайних ситуацій (85%), Державної прикордонної служби (82%), Міністерства оборони України (78%), Служби безпеки України (74%), Національної поліції (71,5%), Церкви (70%), громадських організацій (66%), та ЗМІ України (65%).

Читайте також: Скільки українців мають у родині тих, хто захищає державу на фронті — Опитування Суспільного

Станом на сьогодні, згідно з опитуванням, більшість респондентів висловлюють недовіру державному апарату (чиновникам) (не довіряють їм 64%), політичним партіям (63%), судам (судовій системі загалом) (59%), Верховній Раді України (51%).

Опитування проводилось методом face-to-face по всій території України на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії. Опитування не проводилось у Донецькій та Луганській областях та на території Автономної Республіки Крим. Було опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Читайте також

В Україні зріс рівень оптимізму — опитування Центру Разумкова

Майже 70% киян задоволені роботою мера Віталія Кличка — опитування

Як українці ставляться до вивчення російської мови у школах — опитування

Джерело