У селі Новомиколаївка Первомайської селищної громади брат з сестрою змушені жити в будинку родички. Вісім російських снарядів зруйнували майже всі кімнаті в їхньому житлі.

Юрій та Світлана розповіли кореспондентам Суспільного, що їм довелось пережити за той час, коли Новомиколаївка була прифронтовою.

Від початку повномасштабного вторгнення російських військ брат з сестрою не покидали рідного села.

На Миколаївщині брат з сестрою залишились без житла через російські обстріли

"Перший приліт у нас був 12 квітня на День космонавтики. Прилетіло на подвір'я. Ми були в підвалі допоки не закінчився обстріл. Посиділи й ось другий приліт біля басини", — сказав Юрій.

Внаслідок обстрілів, каже чоловік, згоріла автівка. Вранці разом з сестрою перейшли жити в будинок іншої сестри, яка живе у Франції. Пізніше дізналися й про інші руйнації.

"Третій приліт позаду кухні, куток знесло. Четвертий ось — прямий в котельню. Загалом було вісім прильотів. Їсти готували у сусідів. Свою побиту плиту перенесли, бо хоч вона і побита, але працює", — розповів Юрій.

За словами чоловіка, планував переїхати до Миколаєва, де живе його донька. Але передумав та вирішив залишитися.

"У нас багато собак було. Не хотілося покидати. Сестра не захотіла. Я теж вже погодився. Куди я поїду? Буду вже з нею тут. Маму ми відправили в Кременчук", — сказав Юрій.

Світлана, сестра Юрія каже, що болем дивиться на будинок. Весь час прожили в Новомиколаївці, і не могли подумати, що стануть свідками таких подій.

"На вулиці доводилося їсти готувати. У сестри газу немає. Я у сусіда їсти готувала собакам і нам. Бо собак покидали. Сестра (яка живе у Франції — ред.) хоче продати свій будинок у вересні. А нам?! Я не знаю, куди нам", — розповіла Світлана.

Староста Новомиколаївки Ніна Стогній повідомила, що за час російської агресії на території Новомиколаївського старостинського округу були пошкоджені 148 будинків. З них в селі Новомиколаївка 135.

"Станом на 16 березня те, що було не дуже пошкоджено, люди своїми силами, підремонтували. Місцева влада і благодійні фонди виділяли будматеріали: дошки, рейки. З 6 березня 2023 року в Новомиколаївці працює комісія, яка оглядає будинки та складає акти про обстеження, аби в майбутньому люди могли розраховувати на компенсації", — сказала староста села.

Читайте також

Сили оборони змусили російські війська відтягнули вогневі позиції з частини Кінбурнської коси

У Миколаєві посилили контроль над гуманітарною та благодійною допомогою

"Другі по замінованості в Миколаївській області". У Шевченківській громаді протягом 10 днів підірвалися п'ять жителів

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Джерело