Демонстраційні варіанти завдань національного мультипредметного тесту оприлюднили на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Це тести з української мови, математики та історії України, сказала Суспільному завідувачка центру оцінювання якості освіти Любов Корж. Цьогорічні випускники, які планують вступати до вищих закладів освіти, складатимуть національний мультипредметний тест, як і торік. Суспільне дізнавалось, чи відрізняються минулорічні завдання від цьогорічних.

У Кропивницькому одинадцятикласники математичного класу ліцею "Науковий" готуються до мультипредметного тесту з математики. Виконують демонстраційний варіант завдань. Їх оприлюднили на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Крім математики, є тести з української мови та історії України.

"Для мене ці тести були не дуже складними. У порівнянні з іншими роками, з зовнішнім незалежним оцінюванням там не буде відкритої відповіді, де потрібно все розписувати", – говорить одинадцятикласниця Олена Попова.

Оприлюднили демонстраційні варіанти мультитесту. Як готуються кропивницькі школярі

Зі слів директорки Наталії Чередніченко, до національного мутипредметного тесту випускників ліцею готують з початку навчального року.

"Під час уроків, додаткових занять та індивідуальних консультацій, які проводять вчителі закладу в позаурочний час, на канікулах ми працюємо з тими учнями, які бажають поглибити свій рівень знань і мають певні прогалини".

Цьогорічні випускники, як і торік, замість зовнішнього незалежного оцінювання складатимуть мультипредметний тест онлайн. Відразу бачитимуть свої результати – говорить завідувачка центру оцінювання якості освіти Любов Корж.

"У минулому році було три обов’язкових предмети: українська мова, математика, історія України. Мультитест цього року матиме два обов’язкових предмети: українська мова, математика і один предмет на вибір. На виконання тесту дається 180 хвилин".

Цього року на годину збільшили час виконання завдань та їх кількість. З математики додали два завдання, каже методист центру Андрій Ципочкін.

"В минулому році було 20 завдань, у 2023 році – 22 завдання. Повернулися традиційні нам відомі із ЗНО завдання на переріз і з параметром. В цілому тест повністю відповідає програмі з математики і він не буде складніший, ніж торік".

На десять збільшили кількість завдань з української мови, учасники за годину мають виконати 30 завдань – говорить методистка центру Аліна Вареха.

"Додали п'ять завдань з піктограмами, використання їх прописані в міжнародній практиці і він спрямований на роботу здобувачів освіти із текстом. Також новий тип завдань – це на зв'язок простих речень і складних речень саме в складнопідрядних".

Збільшилась кількість завдань з історії України. Торік на тесті були теми, які вивчали в 10-11 класах, у цьому році додали теми восьмого-дев’ятого класів, розповідає методистка Тетяна Гула.

"В цьому році планується 30 завдань з історії, які будуть охоплювати період із середини 16 століття по сьогодення. Торік тільки 20 і 21 століть".

Реєстрація на складання мультитесту розпочнеться у квітні. Іспит відбудеться у червні.

Читайте також "Це красива наука". У День математики учителька з Кіровоградщини розповіла як заохотити учнів до навчання П’ятикласники Кіровоградщини отримали підручники з математики. До цього пів року навчалися за електронними книгами "Вони всі відкриті до дітей" – організатори й журі конкурсу "Учитель року" про переможців на Кіровоградщині Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело