Пекін невипадково повернув китайські назви для низки російських міст і території Далекого Сходу на своїх картах якраз перед візитом Сі Цзіньпіна до Москви. Йдеться про китайські території, приєднані Російською імперією у ХІХ столітті.

Таку думку висловив російський опозиціонер і публіцист Андрій Піонтковський в інтерв'ю "Апострофу".

Експерт наголошує, що це невипадково сталося якраз перед візитом Сі до Москви.

"Колосальна образа Москві": чому Пекін повернув російським містам на своїх картах китайські назви

На його думку, це колосальна образа, завдана Москві.

"Це не випадково зроблено саме в ці дні, коли російська влада відчайдушно залежить від Пекіна: сподівається на приїзд, на його політичну підтримку. Вони чудово розуміють, що в цій атмосфері в Москві ніхто не пікне", – каже російський опозиціонер.

Піонтковський зауважив, що Кремль "проковтнув" образу, адже ніхто з російських пропагандистів чи дипломатів не відреагував на інцидент.

"Після того, як половина Сибіру названа китайськими іменами – де Марія Захарова, велика російська патріотка, вона бухає з того часу і не могла вийти? Навіть у телеграм-каналах мовчання. А мовчання – це знак згоди, отже, вже половина справи зроблена. Москва промовчала, отже, вона наполовину визнала, що ця територія анексована", – вважає він.

Експерт певен: китайській владі зараз найголовніше, аби їхній "агент" Путін утримався при владі.

"Китайці розуміють, що хто б не прийшов до влади (у Росії. – Ред.) – навряд чи прийдуть якісь європейсько орієнтовані ліберальні частини суспільства, скоріше якісь націоналістичні та ліві – всі вони звинувачуватимуть Путіна у здаванні національних інтересів Китаю. Вони втратять свого найціннішого агента, їм треба зберегти його при владі. З цим приблизно Сі і прийде до Зеленського, якщо він приїде до Києва", – підсумував Піонтковський.

Нагадаємо, що Міністерство природних ресурсів КНР опублікувало нові карти з китайськими назвами для російських міст та територій. Ці території були захоплені Російською імперією у ХІХ.

Раніше Андрій Піонтковський пояснив ажіотаж навколо візиту лідера Китаю до Москви.

В Кремлі повідомили, що Сі Цзіньпін відвідає Росію 20-22 березня. Після цього Сі Цзіньпін планує поговорити з президентом Зеленським.

Читайте також:

  • Китай вагається, чи надавати зброю Росії - Кулеба
  • Про що можуть розмовляти Сі Цзіньпін та Путін на зустрічі наступного тижня
  • Для України нічого поганого не принесе: Клімкін прокоменував візит Сі Цзіньпіна до Москви

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело