Матвіївська громада Запорізького району знаходиться далеко від лінії фронту, але під ракети російських військових потрапляла вже декілька разів. Та попри це, в громаді будують плани на майбутнє, допомагають переселенцям та готуються до посівної.

Про це розповів в інтерв'ю "Українському радіо Запоріжжя" голова громади Олексій Гладишев.

Як відновлюють пошкоджені будинки, чи отримують люди фінансову допомогу, та чим сьогодні живе Матвіївська громада, — читайте далі.

Про відновлення пошкоджених будинків після ракетних обстрілів

"На сьогодні відновлення будинків йде за планом: надають допомогу як благодійні фонди, так і сільська рада виділяє гроші з бюджету. Торік ми виділили кошти, я думаю, що в цьому також будемо виділяти на відновлення будинків".

Про допомогу внутрішньо переміщеним особам

"У громаді понад 1200 ВПО, і чисельність збільшується. Переважно люди із Запорізької, Херсонської, Донецької областей. З гуманітарною допомогою, розселенням проблем немає. Зараз у громаді немає місць для компактного розселення, але місцеві мешканці приймають у себе вимушено переміщених осіб і надають допомогу".

Про робочі місця для внутрішньо переміщених осіб в громаді

"З початку війни дійсно підприємства по-максимуму були закриті, була евакуація. На сьогодні 70-80% тих підприємств, які працювали до війни, відновили роботу й надають робочі місця. Розміщення нашої громади поблизу Запоріжжя дає змогу вимушено переміщеним особам знайти роботу. Також сільська рада залучає людей на місцеві роботи, на КП".

Про міграцію жителів Матвіївської громади під час повномасштабної війни

" На початку війни виїхало приблизно до 50%. Сьогодні населення повертається. Тобто, невеликий відтік наших мешканців. Учні продовжують навчання дистанційно — на території України десь приблизно до 5% і 2-3% залишилися за кордоном. Тобто, повертаються, а життя налагоджується й продовжується".

Про воду та електроенергію в громаді

" Коли почалися відключення електроенергії — запрацювали пункти незламності. Ми співпрацювали з БФ та отримали велику кількість генераторів. У нас довготривалих відключень не було, максимум – півтори доби. У нас такий регіон, що з водою не дуже складається, бо багато зношених мереж. Але перебої з водопостачанням були максимум на півтори доби".

Про ремонт водомереж

" Плануємо ремонтувати своїми силами. Є напрацювання, виділятимуться кошти з місцевого бюджету. Зараз ведемо перемовини з фондами, які можуть допомогти, і плануємо поступово замінювати зношені мережі. Максимально це питання будемо вирішувати після перемоги".

Про підготовку до посівної

"Зараз фермери, сільгосппідприємства займаються підготовкою озимих культур. Є підприємства, де невеликі втрати озимих культур — до 10%. Переважно в нас будуть засівати пшеницю, сонях. Ячмінь, гречка, горох — теж висіваються. Тепличне господарство в нас розвинене: вирощують як квіти, так і культури овочевого характеру. Огірок вже достигає".

Про торішній та цьогорічний бюджети

"Торік ми недовиконали бюджет у районі 5%, це небагато для території, яка межує з фронтом. На цей рік також запланували на рівні минулого. Я думаю, що в цьому році повинно бути перевиконання. Лінії, які зараз під обстрілами, будуть деокуповані, демілітаризовані, а люди, підприємства – повернуться. Вже розроблений та затверджений інвестиційний план".

Читайте також

Історія військового капелана з Америки, який волонтерить у Запоріжжі

"Побратимам я зараз більше потрібний, ніж у лікарні". Історія лікаря із Запоріжжя, який рятує захисників на передовій

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Джерело