На шляху до "бронзового" фіналу збірна здолала чинних лідерок світового рейтингу.

Українські фехтувальниці здобули "бронзу" Кубка світу на етапі в бельгійському Сінт-Нікласі. У неділю, 19 березня, на турнірі визначали найсильнішу збірну шаблісток.

Збірна українських шаблісток, що не здобувала нагород Кубка світу з 2019 року, на бельгійський турнір вийшла у складі олімпійської чемпіонки Ольги Харлан, чемпіонки світу 2013 року Аліни Комащук, срібної олімпійської призерки Ріо Олени Кравацької та Валерії Гнідашевої.

Українські шаблістки вперше з 2019 року виграли медаль командного Кубка світу з фехтування: результат

У першому раунді "синьо-жовті" здолали Туреччину — 45:38, вийшовши на чинних лідерок світового рейтингу з Франції, що стартовий етап змагань пропускали.

У протистоянні з француженками Україна виграла лише одну зі стартових шести сутичок. Сьома дуель Олени Кравацької проти Сесілії Бердер (8:5) спершу до мінімуму скоротила відставання українок. А вже заключна зустріч Ольги Харлан з Манон Бруне (9:4) принесла українкам мінімальну підсумкову перемогу — 45:44 — та путівку до вісімки найсильніших.

Подолавши Німеччину в чвертьфіналі, Україна врешті зупинилася на стадії півфіналу. Після шести сутичок з італійками "синьо-жовті" лідирували в загальному рахунку до останньої зустрічі, в якій вирішальну перемогу суперницям принесла Мартіна Крішіо — 45:43 в зустрічі з Харлан.

Врешті у "бронзовому" фіналі українки були сильнішими за Угорщину. "Синьо-жовті" утримували перевагу впродовж усього протистояння, що закінчилося з рахунком 45:41.

Україна на Кубку світу в Сінт-Нікласі 1/16 фіналу: Україна — Туреччина 45:38 1/8 фіналу: Франція — Україна 44:45 Чвертьфінал: Україна — Німеччина 45:42 Півфінал: Україна — Італія 43:45 "Бронзовий" фінал: Україна — Угорщина 45:41

Відтак Валерія Гнідашева здобула свою дебютну нагороду на рівні Кубка світу в кар'єрі. А збірна України перервала серію змагань без п'єдесталу, що тягнулася від етапу у французькому Орлеані в листопаді 2019 року.

"Золото" етапу здобула команди Республіки Корея, що здолала кривдниць українок з Італії — 45:42.

Останні новини фехтування На початку березня Ольга Харлан здобула свою першу за три роки медаль на рівні Кубка світу в особистих змаганнях — "срібло" етапу в Афінах. Міжнародна федерація фехтування (FIE) напередодні підтримала повернення спортсменів з Росії та Білорусі до своїх змагань на тлі війни в Україні. Від проведення етапу Кубка світу з жіночої рапіри на тлі новин про рішення FIE відмовилися у німецькій федерації.