Швацький батальйон на початку повномасштабного вторгнення Росії з'явився у школі села Борочиче на Волині. Вчителі взялися шити військову амуніцію. Збираються майже щодня у невеличкій майстерні, де виготовляють розвантажувальні жилети, аптечки, плащі, і все, що потрібне для фронту, йдеться в ТСН.
Під пильним оком вчительки біології Ніни Ананіївни пан Микола кроїть штани. До великої війни чоловік працював кочегаром у школі. Тепер, сміється, за головного закрійника, хоча досі цим ніколи не займався. “Все, що я знав і вмів, то це ґудзика пришити чи там шов зашити”, - каже він.
У цій невеличкій майстерні працівники школи зібралися на третій день повномасштабного вторгнення. Вирішили, що треба щось робити і позносили сюди швейні машинки.

Спершу вчителі почали з подушок, яких нашили з півтисячі. Коли вже добряче на них набили руки, взялися за військову амуніцію. “Ноші м’які для евакуації поранених, шиємо мішки для кікімор, розвантажувальний пояс, маскувальний костюм”, - перераховують вчителі.
За рік, сміються вчительки-кравчині, так наловчилися, що тепер для них жодних складних завдань просто не існує. Збираються тут щодня після уроків, їдуть навіть колеги зі сусідніх сіл, або ж працюють удома. “Мама шиє, тепер ще підключила сусідку. Теж пенсіонерку. І вони зробили такий колектив вдома”, - розповідають працівниці.
Із тканинами допомагають волонтери, а ще їх сюди привозять з усіх усюд і вони шиють усе, що просять військові. Ті навіть передали каску, яка врятувала одного із їхніх побратимів. Її планують залишити у шкільному музеї, а поки - використовують для примірок. Моделі – двоє чоловіків їхнього швацького батальйону. Військові з пошитими для них обладунками присилають світлини і дякують.
Подяка хлопців – це найвища для них нагорода, кажуть педагоги. Хочеться ще більше працювати і допомагати, навіть вночі, якщо треба. Себе вони охрестили «шпильками з Борочич» і навіть гасло вигадали. “Слава борчичанським шпилькам, щоб голки не ламалися”, - розповідають майстрині.
А голки у них міцні, стверджують, і до перемоги точно не зламаються.
Читайте також:
Освідчення в ефірі ТСН: боєць зробив пропозицію коханій, з якою пройшли бої в Маріуполі і полон
Медики врятували маленькому Вані життя, а тепер йому за маму і за тата: що відбувається із програмою усиновлення
За міжнародної підтримки на Київщині почали відбудовувати висотки: кому підуть перші виділені мільйони євро
Джерело