Цієї весни відпуск всіх рецептурних засобів в Україні почне здійснюватися за електронним рецептом. Таким способом відповідно до євроінтеграційних процесів забезпечується контроль за відпуском рецептурних ліків в аптеках, а також оптимізується процес призначення ліків, який стає більш прозорим та ефективним.

Щоб пацієнт зміг безперешкодно отримати е-рецепт на ліки у будь-якого лікаря та погасити його у будь-якій аптеці керівники медичних та аптечних закладів мають завчасно до 31 березня 2023 рокуподбати про підключення до національної електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ).

На сьогодні близько 1000 медичних та близько 700 аптечних закладів Франківщинивже працюють в електронній системі охорони здоровʼя, повідомляють в Івано-Франківській ОВА. 

До кінця березня аптеки і медзаклади Франківщини мають підготуватися до відпуску ліків за е-рецептом

Для реєстрації медичного закладу, аптеки чи лікаря-ФОП в ЕСОЗ передусім необхідно обрати медичну інформаційну систему (МІС) – це спеціальні програмні забезпечення, які розробляються українськими компаніями та забезпечують внесення даних в ЕСОЗ. Ознайомитися з переліком медичних інформаційних систем та детальним алгоритмом реєстрації закладу в ЕСОЗ можна на сайті системи.

Виписати е-рецепт зможуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП. І для цього закладу не потрібно укладати договір з НСЗУ.

В умовах воєнного стану рішення буде впроваджуватися поступово з можливістю використання паперових рецептурних бланків.

До кінця березня аптеки і медзаклади Франківщини мають підготуватися до відпуску ліків за е-рецептом

Джерело