У Рівненську обласну клінічну лікарню привезли нове обладнання, яке дозволяє обстежувати шлунково-кишковий тракт та органи дихальної системи. Обстеження приладами входять до переліку програми медичних гарантій Національної служби здоров'я України (НСЗУ), а відтак є безплатними для пацієнтів.

Завідувач центру ендоскопічної та ультразвукової діагностики Рівненської обласної клінічної лікарні Віталій Лазарчук показує медичне обладнання, що входить до нового відеоскопічного блоку — приладу для діагностики та лікування захворювань шлунково-кишкового тракту.

"У комплекті до відеоендоскопічної стійки є відеогастроскоп і там знизу є відеоколоноскоп. Це практично повний спектр надання допомоги нашим пацієнтам при огляді стравоходу шлунку і дванадцятипалої кишки, і для огляду усіх відділів товстої кишки", — розповідає Віталій Лазарчук.

Обласна лікарня у Рівному отримала обладнання для ранньої діагностики хвороб

Таке обладнання, каже лікар, допоможе, зокрема, діагностувати, виразку шлунку, рак органів травної системи та проводити низку операцій без зовнішніх розрізів.

"Таких приладів в лікарні багато не буває і кожен новий — це як маленький успіх. Наші лікарі з нетерпінням чекали такого обладнання і тепер мають можливість працювати на ньому", — пояснює лікар.

З метою профілактики раку, першу гастроскопію, тобто огляд стравоходу і шлунку, радять пройти після 40 років, а колоноскопію або огляд прямої кишки — після 50-ти, каже Віталій Лазарчук.

"Віковий ценз має значення, оскільки саме в такий період життя частіше можуть проявлятися перші ознаки онкологічної хвороби, які стануться через п'ять-сім років", — каже завідувач центру.

Відеобронхоскоп допомагає обстежувати органи дихальної системи та діагностувати можливі захворювання бронхів чи легень людини.

"Відеобронхоскоп працює у нас уже два тижні. Апарат широкого спектра, який дозволяє оглянути бронхіальне дерево у хорошому зображенні з відеофотофіксацією. Був апарат теж хороший, але це був не відеоапарат", — пояснює лікар-ендоксопіст Сергій Карп'юк.

Процедура огляду пацієнта займає від п'яти до семи хвилин. Хворі можуть пройти обстеження після направлення від пульмонолога або торакального хірурга. Також за допомогою приладу проводять забір матеріалів для інших обстежень, каже лікар.

"Пацієнт розташовується в кріслі, робиться місцева анестезія. Експозиція дві-три хвилини для дії медикаментів. Потім апарат пацієнту вводиться через носовий вхід і проводиться в бронхіальне дерево", — каже Сергій Карп'юк.

Обстеження обома приладами відеобронхоскопом та відеоендоскопом входять до переліку програми медичних гарантій Національної служби здоров'я та є безплатними для пацієнтів.

Читайте також "Велике читання" на Рівненщині: з квітня стартує проєкт, для якого обрали книги Сергія Гридіна "Робота є і знайти її реально": експерт розповів про ринок праці та вакансії в Україні У громаді на Рівненщині відкриють хаб UWE для жінок, які хочуть створити власний бізнес "Ризикуючи, приїхали сюди": як волонтери з Рівненщини відбудовують будинки у деокупованому селі на Херсонщин

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело