Так, експерти попереджають, що зростання цін продовжиться, пише Politeka.net. І цьому є кілька причин.

Зокрема, 30% територій, де вирощувались теплічні овочі наразі захоплені окупантами. Тож, наприклад, помідори надходять на український ринок з Ізраїлю та Іспанії.

Експорт цього овоча з Турції зараз обмежений через землетрус. І це теж впливає на ціну.

"Я думаю, що ціни до кінця травня не зміняться в менший бік. Я думаю, що зростання ще буде на деякі товарі навіть на 25-30%… Це проблема: зберігати їх ніде, навіть закупки не було. Навіть цибуля в цьому році виросла, таких цін, як зараз 50 грн, не було", - повідомив в ефірі телемарафону голова ГО "Українська аграрна асамблея" Олександр Гапон.

Експерт зазначив, що окрім того, що в Україні немає центрів зберігання овочів, напрямок тепличних овочів не розвивався – був орієнтир на імпортні овочі.

Отже фактора, який би збив ціни, відсутній.

Додамо, раніше державна служба статистики повідомила, що вартість товарів та послуг в Україні у 2022 році зросла більш як на 20%. Значно зросли ціни на овочі (майже на 70%). Зокрема, на цибулю.

Експерти попереджають, що вона не дешевшатиме ще щонайменше два місяці. Перший врожай із відкритого ґрунту піде в Україні не раніше початку червня. Отже, до тієї пори ціни на цибулю точно не будуть знижуватись, адже на ринку буде лише імпортний овоч.

Більш того, очікується, що ціна на цибулю продовжить зростати.

Джерело