За час енергомодернізації дитячий садок №6 у Житомирі вдвічі скоротив споживання теплової енергії – з 400 гігакалорій у 2014 році, до 200 гігакалорій у 2022 році. Про це Суспільному розповіла завідувачка дитсадка Тетяна Казмерчук.

"Дуже багато тепла втрачали через те, що тут були вікна в залізній рамі, скляні, розмальовані, вітражні. Після того, як встановили металопластикові, замінили склопакети на енергозберігаючі, температура у приміщенні піднялася з 16 до 21 градуса", – каже Тетяна Казмерчук.

Результати енергомодернізації у Житомирі: у дитсадку вдвічі зменшили використання теплової енергії

Директор "Агенції розвитку міста" Житомирської міської ради Борис Пахолюк розповів, що дитсадок утеплили, замінили вікна і двері та встановили індивідуальний тепловий пункт. Роботи тривали декілька років. І зараз вже можна побачити економію. У 2020 році в Житомирі розробили "Муніципальний енергетичний план", який передбачає поступовий перехід на відновлювальні джерела енергії.

"За той період, коли місто почало впроваджувати місцеву енергетичну політику, маємо низку досягнень в секторі й іншого комунального господарства:

на 100% перейшли на зовнішнє LED освітлення в системі зовнішнього освітлення міста; провели термомодернізацію низки об'єктів соціальної інфраструктури і цей процес триває; готуємося до початку великого проєкту термосанації 40 будівель закладів освіти", – повідомив Борис Пахолюк.

Результати модернізації дитсадка №6 показують правильність політики громади у сфері енергоефективності, каже енергоменеджер Житомирської міської ради Олександр Гончарук. Він наголошує, що дев'ять останніх років у Житомирі триває поступовий перехід на відновлювальні джерела енергії.

"У нас була запущена гідроелектростанція, з'явилися котельні на біомасі в закладах освіти, з'явилася теплоелектроцентраль, яка працює на біомасі. Крім того, в "Теплокомуненерго" з'явилися котли на біомасі", – каже Олександр Гончарук.

Олександр Гончарук вважає, що атаки російських військ на критичну інфраструктуру України показали важливість політики енергоефективності.

Читайте також Зменшення тиску води, відключення світла: в разі необхідності в Житомирі є план економії електричної енергії. Економія електрики – у Житомирі скоротили споживання електроенергії на 15 відсотків. Онлайн-уроки без електрики: як в житомирському ліцеї проводять заняття під час відключень світла. У Житомирі наприкінці року запрацює нова теплоелектростанція. У Житомирі монтують обладнання для ТЕС, яка дасть можливість замістити викиди СО2 в повітря. У Житомирі до початку опалювального сезону планують ввести в роботу нову теплоелектроцентраль. У Житомирі провели тестовий запуск нової теплоелектростанції, яка працює на щепі.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело