Тарас Верхоломчук з Кривого Рогу має синдром Дауна. Про це його сім`я дізналась, коли хлопцю виповнилось три роки. Зараз Тарасу 27, він навчався у загальноосвітній школі, має документ про освіту. Працює на Криворізькому залізорудному комбінаті, розповів юнак Суспільному.

Майже щодня Тарас Верхоломчук виготовляє конверти для лабораторії Криворізького залізорудного комбінату. Працює з дому вже три роки. Говорить, робота йому подобається

"Для експертизи руди. Для експерименту. Буває кожного дня, як я заморююсь, то я відпочиваю", – говорить він.

«Діагноз – це не кінець життя». Як живе й працює 27-річний криворіжець з синдромом Дауна

За місяць Тарас виготовляє близько 200 конвертів. Мати хлопця говорить: він також допомагає у хатніх справах: виносить сміття, ходить до магазину та прибирає у квартирі.

"Тарас, мабуть, дійсно, як приклад тому, що не можна опускати руки. Висновок, діагноз, підтвердження лікарів не є остаточним вирішенням, що це кінець життя. Життя продовжується. Головне, не загубити час, не змарнувати його, не чекати чогось, а постійно брати і щось робити", – каже мати.

Після повномасштабного вторгнення родина Верхоломчуків лишилася у місті, а Тарас не припиняв роботу ні на день. Ба більше, говорить Тетяна, вона займалась волонтерством і залучала до цього сина.

"Він знає, що таке війна. Він може не зовсім розуміє, чому це так сталось, але він розуміє, з ким йде війна. І що російською мовою не треба говорити, йому цього ніхто не говорив, він сам перейшов на українську мову", – зазначає вона.

Тарас полюбляє співати, його мати говорить, раніше він виконував російські пісні, а зараз лише українські.

"Для мене війна – це розрив серця. Для мене це боляче. Я бажаю своїм бійцям, щоб вони були непереможні, щоб все у них було добре. Я українець і бажаю їм, щоб вони перемогли", – каже Тарас.

Читайте також

"Творчість без обмежень": у Полтаві художниця з аутизмом проводить розвиваючі майстер-класи

У Львові створили додаток для людей із вадами мовлення

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело