Міністерство у справах ветеранів України розпочало роботу над Стратегією розвитку ветеранського бізнесу ще у 2021 році. У Верховній раді очікує розгляду проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України, спрямованих на забезпечення додаткових гарантій соціального захисту ветеранів війни. Документ вперше закріплює такі поняття, як "ветеранське підприємництво" та "ветеранські підприємницькі ініціативи". Водночас Український ветеранський фонд та приватні підтримці за підтримки влади презентують спільну програму підтримки ветеранського бізнесу "Варто робити своє". Детальніше — у матеріалі Суспільного.

У 2022 році Український ветеранський фонд запустив два конкурси мікрофінансування і 53 переможці отримали гранти на суму від 500 тис. грн до мільйона грн. "У трійці лідерів проєктів які до нас подавалися опинилися сільське господарство та агропромисловий комплекс", — розповіла перша заступниця Виконавчого директора Українського ветеранського фонду Руслана Величко-Трифонюк.

Сільське господарство та агробізнес стоять на порозі змін та інновацій. Наприклад, один з переможців конкурсу застосовує дрони для обробки земель, поділилась Величко-Трифонюк.

Підтримка ветеранського бізнесу: захисники України можуть отримати гранти до 1,5 млн грн "Сьогодні не важливо скільки землі ти маєш і скільки ти її обробляєш. Важливі технології та ефективне використання ресурсів", — Руслана Величко-Трифонюк.

Бізнес ветерана-підприємця Олександра Квятковського полягає у внесенні спеціальних речовин, добрив, засобів захисту рослин спеціальними агродронами. Це робиться для того, аби пришвидшити врожайність або збільшити, або покращити якість врожаю. "Це дуже ефективно, адже дозволяє за коротший термін і менші ресурси отримати кращий результат", — поділився ветеран-підприємець.

"На невеликий бізнес можна отримати мільйон — непогана інвестиція яку можна вкласти у засоби виробництва чи інструменти", — Квятковський. Програми на 2023 рік

На поточний рік в Українському ветеранському фонді заплановано 9 конкурсних програм та окремі програми з фінансування юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських організацій.

"У 2023 році ми плануємо профінансувати 10 підприємницьких ініціатив ветеранів війни або родин загиблих ветеранів. За цією програмою до 170 юридичних та фізичних осіб отримають гранти на суму від 500 тис. грн до 1,5 млн грн", — каже Руслана Величко-Трифонюк. Детальна інструкція конкурсної грантової програми "Варто робити своє" буде оголошена на сайті Українського ветеранського фонду 24 березня.

Реалізація проєкту грантової програми для ветеранів-підприємців стала можливою завдяки синергії бізнесу та держави, впевнений директор департаменту громадянської ідентичності та ветеранського розвитку, Максим Кушнір. Ключова мета програми — розвиток ветеранського підприємництва, ініціатив за напрямком сільгосп виробництва та переробки.

"Я вважаю, що наші ветерани мають великий потенціал та ресурси для розвитку в галузі агропромислового комплексу", — додав він.

Директорка благодійного фонду "МХП-Громаді" Тетяна Волочай каже, що минулого року серед підтриманих фондом проєктів було 30% тих, які присвячені саме продовольчій безпеці. "Це, зокрема, поглиблена переробка сільськогосподарської продукції, вирощування овочів в теплицях, крафтове виробництво сирів, мʼяса, солодощів, пекарні", — розповіла вона. Цьогоріч БФ планує ще більше зосередитись на продовольчій безпеці, резюмувала вона.

Читайте також

У Дніпрі ветеранів з інвалідністю безкоштовно навчають на системних адміністраторів У Києві створили міську координаційну раду з питань реінтеграції та підтримки ветеранів

Джерело