В Одесі біля будівлі обладміністрації волонтери влаштували акцію протесту. На вулиці вони плели маскувальні сітки для військових. Волонтери вимагають від влади повернути їм приміщення у будівлі видавництва "Чорномор'я", у яке нещодавно їх перестали пускати. Волонтерам пообіцяли тоді нове місце для роботи у Палаці спорту, однак вони вважають його не підхожим.

Біля будівлі Одеської ОВА зібралися волонтери "Гончаренко центру". У такий спосіб намагалися виразити своє обурення: напередодні їм закрили доступ до видавництва Чорномор’я, де працювали раніше, зокрема плели сітки для ЗСУ.

Марії Курганській 75 років. Жінка плете сітки із початку війни. Тепер скаржиться, що робити це немає де:

В Одесі волонтери мітингували біля ОВА: вимагають повернути їм приміщення

"Плетемо сітки, ріжемо лєнточки. В’яжемо шкарпетки, шиємо подушечки. Коврики нашим солдатам, вони десь сидять у бліндажах їм холодно. Ми дуже багато робимо, скільки ми сіток ми наплали, це кілометраж".

Юрист центру Андрій Бахметьєв каже, між видавництвом "Чорномор’я" та волонтерами був укладений договір зберігання, оскільки можливості укласти договір оренди не було. Термін дії до 31 грудня.

На початку березня цього року стало відомо, що до кінця місяця вони мають залишити приміщення. Альтернативи продовжити договір в облраді не надали.

"Нам до кінця не зрозуміло позиція облради , позиція видавництва "Чорномор’я", тому що вони повинні були об’явити офіційний аукціон і до цього аукціону можуть запрошуватися абсолютно всі, хто потребує приміщення і може його орендувати . Такий аукціон відкрито не було, нас поставили перед фактом, що податкова буде переїжджати з першого квітня до видавництва Чорномр’я і буде арендувати ці приміщення", — розповів представник організації.

В облраді не погоджуються з позицією "Гончаренко центру" та зауважують, що волонтерам запропонували розміститись у Палаці спорту, розповіла керівниця управління обласної ради з майнових відносин Лариса Соколік:

"На початку повномасштабної війни з волонтерами був заключний договір відповідального зберігання, від 2 травня 2022, протягом року… Це договір відповідального зберігання, не оренди. 3 березня 2023 року на сесії обласної ради було прийнято рішення щодо передачі в оренду цього приміщення органу державної влади. Про це волонтери були сповіщені заздалегідь".

Що відомо 18 березня в Одесі волонтери поскаржилися на те, що їх другий день не пускають у приміщення видавництва "Чорномор’я", де ті працювали від початку повномасштабного вторгнення. Як пояснили самі волонтери, на їхню думку, каталізатором для цієї ситуації стали розбіжності між політичними силами в Одеській обласній раді. В Одеській обласній раді зазначили, що рік тому волонтерській організації надали це приміщення в користування з умовою, що згодом вони оформлять необхідний договір оренди. Втім, за рік перебування документ так і не оформили. Пізніше в облраді заявили, що у приміщенні "Чорномор'я" проводиться ремонт. Тому волонтерам пропонують місце у Палаці спорту на проспекті Шевченка, 31. Але їм потрібно подати звернення через електронну торгову систему для укладання в подальшому договору оренди. 20 березня очільниця благодійного фонду "Корпорація монстрів" Катерина Ножневнікова повідомила, що у приміщенні Палацу спорту неможливо плести сітки через низькі температури.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело