21 березня відзначають Міжнародний день лялькаря. У цей день актори Миколаївського академічного обласного театру ляльок провели репетицію вистави для дорослих під назвою "Це вам не іграшки". Прем'єра відбудеться 26 березня.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла директор-художній керівник театру Вікторія Терещенко.

Миколаївський академічний обласний театр ляльок налічує 13 акторів. Станом на 21 березня над виставами в місті працюють вісім.

День лялькаря. Як миколаївські актори перевтілюються у своїх героїв

"Деякі актори ще не повернулися із евакуації і наша гордість Валерій Байло — ведучий актор, в лавах ЗСУ захищає нашу країну", — розповіла директорка театру.

У театрі щоденно проходять репетиції концерту, присвяченого Дню театру, який відзначають 26 березня. Над виставою "Це вам не іграшки" актори почали працювати ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. З цього ж періоду проводити вистави у театрі припинили, тому що у приміщенні немає укриття.

"Ми чекаємо, може вже дозволять нам у театрі працювати, бо ми вже скучили за глядачем", — говорить акторка театру Сніжана Бойчук.

Перш ніж ляльки потрапляють до рук акторів, їх створюють у виробничому цеху.

"Ми у нашому цеху ремонтуємо та виготовляємо вистави. Це ляльки із нашої останньої вистави "Рисочка і Крапочка". Нам їх принесли на реставрацію. Ми виготовляємо декорації — від вставок та ширм до ляльок", — розповіла бутафор театру ляльок Катерина.

В Миколаївському театрі ляльок сім років працює Марина Мажній. Робота не зупинялась під час повномасштабної війни, каже акторка. Хоч театр не працював, утім показували вистави на виїзді в евакуаційних центрах та міській дитячій бібліотеці.

"Роботи з’явилося дуже багато, тому що в місті залишилося дуже мало акторів. Але я залишилась, і я одна із тих, хто багато працював. Ми знімали багато відеопроєктів, знімали різні аудіоказки, працювали та створювали нові вистави. Наприклад за час війни, в нас з’явились дві нові вистави — "Гуси-лебеді" та "Лялькарка", — розказала акторка.

Концерт до дня театру, призначений для дорослого глядача має назву "Це вам не іграшки", говорить директорка Вікторія Терещенко. Для дітей вистави в будівлі театру планують відновити з початку квітня, поки що працюють кожні вихідні у дитячій міській бібліотеці.

Читайте також

Над Миколаївщиною збили протирадіолокаційну ракету

На Миколаївщині трактор підірвався на міні

На Миколаївщині жителя Вознесенська підозрюють у підтримці збройної агресії Росії

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Джерело