Міжнародний день лялькаря, який відзначають 21 березня, для акторів Волинського обласного театру ляльок розпочався з репетиції. Актори готуються до прем'єри нової вистави "Ріпка", – розповів Суспільному керівник театру Вадим Хаїнський.

У своє професійне свято працівники театру на робочих місцях. Частина колективу грає виставу. Інша – готує нову, – розповідає Світлана Криворучко, – яка виконає у майбутній постановці три ролі. Каже: п'єса Володимира Лісового за мотивами казки Івана Франка "Ріпка" буде другою новою постановкою 47-ого театрального сезону.

Режисерка вистави – заслужена артистка України Лариса Гарлінська каже, що 21 березня відбулось перше читання за ролями.

У міжнародний день лялькаря актори волинського театру ляльок репетирують нову виставу

"Казка написана давно та вона перегукується з сьогоденням. Там є один герої – Будяк, оце той Путін, який нищить нашу Україну, так, як будяки нищать нашу землю. І головний меседж майбутньої вистави – "В єдності наша сила", – говорить режисерка.

Поки актори працюють над текстом, в сусідньому цеху майстри виготовляють ляльки. Художниця Олеся Іщук каже: у новій виставі їх буде дев’ять. Спочатку з глини ліпить форму голови, потім з неї зроблять гіпсову форму.

Закрійниця Ольга Бурса показує ескізи одягу. Каже: для майбутньої вистави пошиє п’ять костюмів акторам, кожен складається з трьох елементів.

Нині триває підготовка, прем’єра вистави відбудеться орієнтовно через місяць, у квітні.

Що відомо 1 червня вперше від початку воєнного стану в Україні актори волинського облмуздрамтеатру показали виставу. Мюзикл на дві дії "Попелюшка" поставили півтора року тому. У Будинку культури волинського селища Олика актори обласного театру ляльок для місцевих дітей та переселенців зіграли виставу, котру приурочили Всесвітньому дню захисту дітей. На перегляд прийшли 300 відвідувачів.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Джерело