Ліцеїст Львівського військового ліцею імені Героїв Крут Богдан Яковенко став Лауреатом конкурсу прози й поезії у Литві. На уроці української мови хлопець написав твір про пережите на Донеччині, зачитав його на камеру та відправив на конкурс. Суспільне поспілкувалось із Богданом про конкурс, навчання у військовому ліцеї та пережите на Донеччині.

"Розгублений мамин погляд та сльози сказали більше за слова у цей день. Я дуже хочу забути — мені важко описати емоції, які панували у моїй сім’ї тоді", — рядки із твору Богдана Яковенка.

Після повномасштабного наступу Богдан разом з мамою та братом переїхав з Донеччини до Львова.

Батько загинув на війні: історія ліцеїста, який став лауреатом конкурсу у Литві

"Загалом я написав 3 листка з зошита, але якби не закінчився урок, то написав би ще 10 таких. Я писав те, що пережив, що пам'ятаю з свого життя, починаючи з свого життя, починаю з дитинства 2013 року, коли побачив, що таке війна", — розповідає Богдан Яковенко.

Коли почалася повномасштабна війна, батько Богдана повернувся з Литви і пішов на фронт. У квітні 2022 року хлопець дізнався про смерть батька.

"Батько залишився у моїй пам’яті мужнім, в першу чергу. Він ніколи не казав, що у нього є якісь проблеми, яка б проблема не була, він завжди казав: "Все буде добре", — пригадує ліцеїст.

У вересні 2022 року Богдан вступив у Львівський військовий ліцей імені Героїв Крут.

"Батько ще з 7 класу питав: ким я хочу стати, я сказав: не знаю. В цьому віці, думаю, точно ще ніхто не знає ким хоче стати. І він сказав: "Тобі більше підійде військова справа, ти станеш офіцером", — каже Богдан Яковенко.

Викладачка української мови Галина Гулей каже, писати диктанти хлопцеві вдавалось завжди.

"Скільки він пережив, коли був на Сході України, як багато пережила його родина. Все це впливає на його роздуми, його бачення світу", — розповідає викладачка української мови Галина Гулей.

"За час навчання у ліцеї має велике коло друзів, займається художньою самодіяльністю, має спортивні досягнення" — каже вихователь Львівського ліцею імені Героїв Крут Анатолій Криволап.

Нещодавно перша леді Литви надіслала Богданові електронну книгу. А ліцею — спеціальне видання Книги військових нагород України.

Читайте також

"Хочу бути військовим": у Львівському ліцеї імені Героїв Крут відбувся день відкритих дверей

Джерело