На Полтавщині лісівники почали весняну висадку дерев. У регіоні планують запланували засадити понад 500 гектарів. Це, зокрема, сосною звичайною та дубом. Про це Суспільному розповів директор Слобожанського лісового офісу Іван Гришко. Робити це почали 21 березня у Міжнародний день лісів.

Лісівники Олександр Холодний та Олексій Тенянко за допомогою спеціального меча на підготовленій площі висаджують однорічні саджанці сосни звичайної.

"У нас схема посадки 2,5 на 0,7, тобто на око визначили 0,7 метра і зробили наступну лунку", - каже директор філії "Полтавське лісове господарство" Олександр Холодний.

Лісівники Полтавщини весною планують висадити більше трьох мільйонів саджанців

У Міжнародний день лісів 21 березня на Полтавщині стартувала весняна кампанія із висадки дерев. Саджають, зокрема, сосну та дуб.

"Тут буде посаджено трошки більше п’яти тисяч сіянців. Садимо ми своїм посадковим матеріалом, який вирощений у наших лісових розсадниках, – це сосна звичайна", - каже директор Слобожанського лісового офісу Іван Гришко.

"Головне – це термін посадки. Потрібно (садити – ред.) поки у ґрунті достатньо вологи, поки не вийшла волога з ґрунту. Потрібно гарно посадити сіянець, дотримуючись усіх правил, щоб корінь був гарно обжатий ґрунтом, не було ніяких пустот", - каже інженерка лісових культур філії "Полтавське лісове господарство" Катерина Москаль.

Працюють у Чалівському лісництві, що в Терешківській громаді, на площі майже один гектар. Садять ліс, зокрема, і студенти полтавських освітніх закладів та військові.

"Запросили долучитися до такого важливого проєкту, і мені стало цікаво. Я саджаю саджанець у лунку і потім його закриваємо там. Це не так складно", - говорить студентка Полтавського медуніверситету Юлія Пильник.

"Під час широкомасштабного вторгнення дуже багато в регіоні було вирубано, ми підтримували сусідні регіони, надавали деревину для будівельних, побутових потреб, тому треба відновлювати", - розповідає заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.

Цієї весни у регіоні планують заліснити близько 500 гектарів зрубів, а на площі майже 100 гектарів створять нові ліси, каже Іван Гришко.

"Це буде трошки більше трьох мільйонів сіянців, які ми висадимо у ґрунт. Сосна звичайна і дуб звичайний. І хочу ще зауважити, що якщо ми виконаємо оцей наш план, то у нас це буде близько 6,5 деревець на одного жителя Полтавщини", - каже директор Слобожанського лісового офісу Іван Гришко.

Як розповів директор Слобожанського лісового офісу Іван Гришко, за сприятливих погодних умов, завершити весняну висадку лісів на Полтавщині планують за два тижні. Для цього підготували понад три мільйони саджанців.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело