Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда приїхав до Бучі на Київщині. Про це повідомляє КОВА.

Фуміо Кісіда побував на території храму імені Андрія Первозванного та побачив фотосвідчення окупації Бучі. Згодом делегація вшанувала пам'ять загиблих українців покладанням квітів.

Іноземним гостям показали об’єкти інфраструктури, відновленням яких опікуються японські фонди.

Прем'єр-міністр Японії вшанував українців, які загинули у Бучі

"Дуже вдячні Уряду та жителям Японії за всебічну підтримку. Генератори, які отримала Київщина, допомогли нам впоратися взимку та пройти стало цьогорічний опалювальний сезон", — зазначив т.в.о. голови КОВА Дмитро Назаренко.

Що відомо про допомогу Японії Україні

Від початку повномасштабної збройної агресії РФ Японія надає Україні мільйони доларів на гуманітарну допомогу, транспортні засоби, безпілотники, бронежилети, каски, костюми для хімзахисту та медичне обладнання. Також країна повністю реалізує санкції запроваджені проти РФ Євросоюзом та США. Японія — одна з перших країн, які засудили війну розв'язану Росією.

Зокрема, уряд Японії в рамках партнерської угоди програми розвитку ООН виділив 95 мільйонів доларів на відновлення України. Як повідомило Міністерство інфраструктури, кошти направлять на відновлення транспортного сполучення зі звільненими регіонами, щоб створити умови для повернення українців до своїх будинків.

Крім того повідомлялося, що Японія та Камбоджа планують допомогти Україні у розмінуванні української території. Також японський уряд наприкінці листопада пообіцяв передати Україні генератори та лампи на сонячних батареях на загальну суму понад 2,5 млн доларів.

Також Японія надасть майже 10 мільйонів доларів на фінансування надзвичайних заходів ЮНЕСКО у сферах освіти, культури й журналістики в Україні.

Читайте також

Це моя прерогатива скликати Раду НАТО-Україна: Столтенберг про заперечення Угорщини

Шольц пропонує відмовитися від принципу одностайності при ухваленні рішень ЄС

Джерело