Медики Миколаївської та Херсонської областей 21 березня безкоштовно отримали бронежилети від Харківського заводу засобів індивідуального захисту. 250 штук передали херсонським лікарям, 50 — працівникам екстреної медичної допомоги міста Миколаєва.

Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник управління охорони здоров’я в Миколаївській області Максим Безносенко.

За словами Максима Безносенка, допомогу від Харківського заводу засобів індивідуального захисту отримують вдруге.

Захищатимуть під час евакуацій поранених.
Миколаївські та херсонські медики отримали бронежилети від Харківського заводу

"Перша партія була понад сто штук. Ми передали до Херсонщини й працювали миколаївські бригади екстреної медичної допомоги, які виїжджали в ті місця, де ведуться обстріли. Це Березнегувате, Баштанка, Снігурівщина та Очаківщина", — говорить Максим Безносенко.

Начальник управління охорони здоров’я додає, червоний колір бронежилета вказує, що це не військовий, а цивільна людина.

"Таким кольором, скажімо так, виокремлює для російських військ, що це не військова людина", — каже Безносенко.

За словами Безносенка, Миколаївщина — єдина область, де жоден медичний працівник від 24 лютого 2022 року не загинув внаслідок обстрілів.

Костянтин — головний фельдшер Херсонського обласного територіального центру екстреної меддопомоги приміряв бронежилет. Зі слів медика, даний захист має перший рівень безпеки.

"Це буде захист від скла та від якихось невеликих уламків. Це не буде дуже великий рівень захисту. Але все одно, коли бригада перебуває в автомобілі, навіть якщо щось потрапляє, уламки все одно летять. У кишенях можна буде тримати турнікети, якийсь перев’язувальний матеріал", — розповів Костянтин.

Бронежилети також використовуватимуть лікарі під час евакуацій поранених.

"Медики в Херсоні працюють дуже важко. Річ у тому, що всі наші бригади можуть виїжджати на виклики, пов’язані з мінно-вибуховою травмою. Тому що прильоти є в кожному районі міста і медики завжди знаходяться в небезпеці", — говорить Костянтин.

За словами чоловіка, херсонські медики майже не знімають бронежилети.

"Це вже другий одяг. Вони навіть не роздягаються протягом дня, вони постійно знаходяться в броні. Якщо такий період відпочинку, чи немає виклику, то можна зняти трішки відпочити", — додає фельдшер.

Читайте також

Зруйноване обстрілами: у Прибузькому на Миколаївщині фахівці відновлюють газопостачання

Зруйнована казарма. У Миколаєві вшанували пам'ять загиблих військовослужбовців

На Миколаївщині трактор підірвався на міні

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Джерело