РДК і легіон "Свобода Росії" розповіли Суспільному, за що воюють і як реагує військово-політичне керівництво РФ на звільнення російських територій росіянами. Бійці 24 травня зустрілися с українськими і закордонними журналістами на території Сумщини.

Денис з позивним "White Rex" — командир Російського добровольчого корпусу. Точну кількість бійців у складі корпусу він не назвав. "В нас наймолодшому бійцеві - 19, найстарішому — 45", — зазначив він.

За словами Дениса, чоловіки щойно завершили одне з бойових завдань на території РФ. І найближчим часом повертатимуться для виконання інших. З собою бійці взяли трофейний БТР.

Командир бійців спростував повідомлення російських ЗМІ про те, що РДК та легіон "Свобода России" — знищені. "У нас є трофейна техніка, зброя, певні успіхи. Я хочу довести, що можливо битися проти тирана, що влада Путіна - не безмежна, що ФСБ може бити, контролювати, катувати неозброєних, але як тільки вони зустрічаються з повноцінним спротивом, вони тікають ", — додав боєць.

"Ми бачимо, що військово-політичне керівництво абсолютно не готове до таких ситуацій. Вони дуже довго і багато розповідали про те, що укріплюють лінію, витрачають на неї мільярди. Коли доходить до діла - все сиплеться, нічого не відбувається. Чим сильніше, міцніше ми заходимо на територію РФ, тим більше їм потрібно часу, щоб прийти до тями і прийняти дії у відповідь", — сказав він.

Чоловік також сказав, що корпус не має достатньо сил, щоб повноцінно контролювати територію, на яку вони зайшли. "Для нас це — проба сил. Звісно, і військові і політичні цілі в рамках цієї операції ми переслідуємо, і ми їх досягли", — сказав він.

"Російський добровольчий корпус" і Легіон "Свобода Росії"

Російський добровольчий корпус — військовий підрозділ ЗСУ, сформований у серпні 2022 року для захисту України від російського вторгнення. Входить до Інтернаціонального легіону ТрО України. Як повідомив командир РДК Денис Нікітін, вони перебувають у складі 98 батальйону ТрО Азов Дніпро.

Відбір до РДК відбувається з етнічних російських емігрантів, які живуть на території України, а також в інших європейських країнах.

Легіон "Свобода Росії" утворили російські військовослужбовці з-поміж полонених. Вони заявляють, що легіон був створений для боротьби з путінським режимом. До легіону можуть потрапити полонені і колишні російські військовослужбовці.

Що відомо про ситуацію у Бєлгородській області

У понеділок, 22 травня, у Бєлгородській області пролунали вибухи, а згодом в українських та російських медіа з'явилась інформація про прихід на цю територію російських добровольців. У Головному управлінні розвідки України розповіли, що в цій області проводиться операція для "створення смуги безпеки" винятково за участі громадян Росії.

У пресслужбі легіону "Свобода Росії" Суспільному розповіли, що вони разом із добровольчим корпусом "створюють демілітаризовану зону на кордоні з РФ, звідки вони не зможуть обстрілювати Україну".

Згодом в Бєлгородській області запровадили "режим контртерористичної операції", а також почали проводити термінову евакуацію ядерних боєприпасів зі сховища.

В Офісі президента України сказали, що Україна не має безпосереднього стосунку до подій в Бєлгороді, але з "цікавістю спостерігає".

Удень 23 травня Міноборони Росії заявило про "розгром" військових "Російського добровольчого корпусу" та Легіону "Свобода Росії", яких в російському відомстві та медіапросторі називають "українським націоналістичним формуванням". В легіоні за кілька годин до повідомлення МО РФ заявили, що разом з РДК продовжують визволяти Росію.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело