Завтра, 26 травня, в православному календарі день пам’яті мучениці Глікерії. Була родом вона з Фракії і народилася в сім'ї багатій та знатній. Коли померли батьки дівчини, зреклася вона всього мирського і прийняла мученицький вінець від Христа.

В ті часи, а було це в II столітті, в місті, де жила Глікерія, відбувалося гоніння на християн. Прийшла вона до імператора і попросила права першою віддати ідолам пожертви, як дочка знатних батьків. Вона отримала дозвіл, зняла з голови покривало, показала хрест на грудях і почала молитися Господу про розтрощення ідолів.

Пролунав раптом страшний грім і всі ідоли посипалися. Тоді Глікерію схопили і піддали страшним мукам. Проте дівчина залишилася неушкодженою. А люди, які це бачили, увірували в Христа. Померла Глікерія, попросивши про це Бога, а її мощі є цілющими.

26 травня — яке церковне свято в православному календарі

Церковне свято 26 травня — день пам'яті мученика Олександра

Жив він за часів, коли імператором був Максиміан, був воїном в його війську. Сповідував Олександр християнство, тому, коли правитель влаштував свято на честь язичницьких богів, не пішов на святкування. Імператор вмовляв свого найхоробрішого воїна зректися християнства, але той відмовився. За це поплатився життям.

Прикмети 26 травня

  • До світанку чути спів птахів — буде дощ.
  • Немає комарів до цього часу, буде багатий врожай вівса.
  • Комарів мало, до кінця травня вже не буде дощів.

Що завтра не можна робити

Народні повір'я говорять, що цього дня не можна нікому позичати свої речі, тому що це принесе нещастя в життя. Також заборонено багато витрачати грошей на різні покупки, можна залишитися без фінансів.

Що можна робити завтра

Цей день в народі називають Комарницею, тому що починають з'являтися комарі. Від 26 до 30 травня їх намагалися не вбивати, тому що вірили, що ще більше буде. Починали вже сіяти гречку.

Читайте також:

  • Трійця 2023 року: коли святкуємо Зелені свята, традиції і сильна молитва

Джерело