На Полтавщині в новоствореному відділенні гемодіалізу, яке відкрили в Лубнах, процедуру очищення крові проходять восьмеро пацієнтів. Про це Суспільному розповіла завідувачка відділення Юлія Пунько. До цього пацієнти із північного регіону області на сеанси гемодіалізу їздили до Полтави або Кременчука.

Людмила Михальова приїхала до Лубен із Гребінки.

"Кожен рік у Полтаві ставили крапельниці. Після перенесеного коронавірусу стало набагато гірше. Призначили гемодіаліз. До Полтави треба було їхати три години, а до Лубен 40 хвилин", - каже жителька міста Гребінка Людмила Михальова.

У Лубнах на Полтавщині відкрили відділення гемодіалізу: скільки пацієнтів проходять лікування

"Програмний гемодіаліз – це один із методів ниркової замісної терапії. Він застосовується тоді, коли нирки не працюють або майже не працюють. Він очищує кров від продуктів обміну білків таких як кретинін, сечовина, які в нормі виводяться нирками", - пояснює завідувачка відділення гемодіалізу центру нефрології та діалізу у Лубнах Юлія Пунько.

Відділення гемодіалізу в Лубнах є філією обласної лікарні, відкрили його 15 травня. Зробили це, аби пацієнти мали доступ до лікування.

"Лікування гемодіалізу – це пожиттєва процедура і вона проводиться постійно, регулярно. Так, як вже відкрилось відділення і Лубнах, то пацієнти із північно-західного регіону, це Гребінка, Пирятин, Лохвиця, Лубни, Миргород, Оржиця, вони мають змогу найшвидше долати шлях до процедури діалізу", - розповідає завідувачка відділення гемодіалізу центру нефрології та діалізу обласної лікарні Галина Осіння.

Зараз у відділенні процедуру очищення крові роблять вісьмом пацієнтам.

"Я приїжджаю із села Грушине за 65 кіломентрів. Мені непогано було і в Полтаві, там хороше ставлення, але тільки далеко діставатися, а сюди мені ближче. Сюди я за годину доїжджаю, а туди більше двох годин треба їхати мені. На бензин, це б’є по кишені", - каже житель Хорольської громади Іван Піменов.

У відділенні є два зали гемодіалізу на вісім апаратів, дві амбулаторні палати та станція очищення води. Процедуру пацієнти проходять тричі на тиждень, сеанс триває чотири години.

"Під час процедури гемодіалізу ми щогодини пацієнту вимірюємо артеріальний тиск. Це планово. Якщо у пацієнта є якісь скарги: головокружіння, головний біль, судоми чи ще щось, ми вимірюємо артеріальний тиск додатково. Плюс налаштовуємо параметри машини для того, щоб хворому стало краще", - пояснює нефрологиня відділення гемодіалізу центру нефрології та діалізу у Лубнах Анна Мироненко.

Як раніше повідомляв у своєму Телеграм-каналі начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін, на облаштування гемодіалізного відділення в Лубнах спрямували майже 11 млн гривень із державного бюджету. Додатково мільйон і 300 тисяч гривень дали із бюджету громади, розповів Суспільному Лубенський міський голова Олександр Грицаєнко. Із бюджету НСЗУ залучили 750 тисяч гривень, а з обласного – 52 тисячі, повідомила Галина Осіння. За її словами, зараз в області гемодіалізне лікування проходять 167 людей.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

Джерело