Українцям повідомили, що не мають права робити працівники ТЦК
Наразі триває у зв’язку з військовим становищем у країні загальна мобілізація. У її рамках повістки вручають чоловікам віком від 18 до 60 років. Юристи поділилися, що не мають права робити працівники територіального центру комплектування (ТЦК) та соціальної підтримки (СП), пише Фокус.


Масова мобілізація: що заборонено робити ТЦК

Фіксуються випадки, коли співробітники ТЦК затримують чоловіків, а потім тримають на території військкоматів, забороняючи піти та можуть схиляти до підписання згоди на проходження військової служби.

Юристи нагадали, що співробітники ТЦК не мають права відбирати у людини документи, погрожувати, змушувати щось підписувати.

Якщо військовозобов’язаного довго утримують на території військкомату, юристи радять викликати на місце патрульну поліцію.

Юрист Дмитро Вінницький зазначає, що їли людину незаконно затримали, доставили не дозволяють залишати військову частину, тоді такі дії можна кваліфікувати за статтею 141 про незаконне позбавлення волі або викрадення людини.

Також такі дії підпадають під статтю 141-1 про насильницьке зникнення людини. Тобто це арешт, затримання або позбавлення волі людини або приховування даних про долю такої людини та її місцеперебування.

Адвокат Олександро Камша зазначив, що згідно з Конституцією України органи державної влади та місцевого самоврядування, а також їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, у межах своїх повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією України.

Камша відповів, що через те, що представники ТЦК наділені повноваженнями лише вручати повістки. Вони не мають права проводити затримання чи обшук особи, застосовувати до неї насильство, обмежувати свободу пересування тощо.

Джерело