Навантаження на нинішніх реабілітологів – шалене

За випускниками стоять черги працедавців. У Черкаській медичній академії – перший випуск реабілітологів. Дипломи отримають два десятки фахівців і майже усі вони вже мають роботу, адже цей фах став надто затребуваним. Особливо після початку повномасштабної війни. Випускників навчали не лише в стінах академії, а безпосередньо в медичних закладах. Детальніше в сюжеті "5 каналу".

14-річний Олексій з болем бореться за кожен свій крок. У нього від народження важка хвороба, що скувала його рухи. Щоб у майбутньому він зміг самостійно ходити – хлопцю треба постійна реабілітація з фаховим медиком.

Працедавці стають у чергу за випускниками: яка професія стала однією з затребуваних з початком великої війни – сюжет (Відео)

"Тут терпіння треба мать, бо тут роками треба тренуватися, результат уже є. Набагато кращий крок у мене став, плюс набагато краще почав ходити", – розповів пацієнт Олексій Соляренко.

З хлопцем нині працює випускник медакадемії, помічник реабілітолога Сергій. Він три роки навчався ставити пацієнтів на ноги. Нині – на практиці в Обласній дитячій лікарні.

"Я допомагаю людям, різним людям допомагаю, це потрібна робота у нашій країні", – заявив випускник Черкаської медичної академії Сергій Пилипась.

Хлопець закінчує Черкаську медичну академію за новою спеціальністю "Фізична терапія. Ерготерапія". Навчаються цього чотири роки після школи і три – після фаху молодшого бакалавра.

"Зможуть працювати асистентами фізичних терапевтів, реабілітація дітей та підлітків, реабілітація в травматології та ортопедії, тут наші студенти набувають знань на навичок з пацієнтами з переломами, ампутацією та протезуванням, що актуально на сьогоднішній день", – наголосив викладач Черкаської медичної академії Андрій Базілевський.

Такі фахівці дуже затребувані у медичних закладах області. Навантаження на нинішніх реабілітологів – шалене.

Дивіться також відео: НАЙКРАЩА реабілітація – це мандри і море! – Ігор Захаренко.

"Якщо заняття триває 30 хв, то це буде 14 пацієнтів, якщо година, то сім пацієнтів, а по факту пацієнтів більше. Коли пацієнт отримує курс ребалітації в стаціонарних умовах, то має бути три реабілітаційних години щодня для пацієнта", – пояснила обласний дитячий реабілітолог Тетяна Ліва.

На Черкащині медична академія – єдиний заклад, який готує фахівців цієї спеціальності. Перший набір був три роки тому, нині – вони випускники.

"Випускаються 19 здобувачів освіти саме з цього напрямку і вони всі вже працевлаштовані і запити отримуємо все більше і більше. Запити отримуємо майже кожного дня, але, на жаль, область ми не можемо забезпечити в повному обсязі", – розповіла проректор з практичної роботи Черкаської медичної академії Ольга Федосєєва.

Черкаська медична академія отримує замовлення на фахівців з різних областей. Працедавці полюють уже навіть на абітурієнтів цьогорічної вступної кампанії.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело